notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

60LED Projeyi 225 LEDe Çıkartmak İçin Uzman

Proje ID: #1089   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2878 gün önce   |   Rapor : Evet
60LED Projeyi 225 LEDe Çıkartmak İçin Uzman Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Selamlar
Önceki ilanımın biraz kafa karıştırıcı olduğunu düşünerek daha basit bir yolla anlatmaya çalışacağım,
Arkadaşlar Proje bu:
Güncelleme Link 1: https://learn.adafruit.com/genesis-poi-dotstar-led-persistence-of-vision-poi/overview
Güncelleme Link 2: https://learn.adafruit.com/supernova-poi/code-1?view=all
Link 3 bonus : http://orchardelica.com/wp/?page_id=597
Linklerdeki ürünü oluşturmak istiyorum daha öncede dediğim gibi link3 deki halini kendimde yapabilirim zira blogun diğer sayfasında kaynak kodunu da vermiş yapamazsanız mesaj atın diyede eklemiş. burada bulunmamın sebebi ürünü geliştirmek; bazı eklemeler ve değişiklikler yapmaktır. burada bir çözüm bulamazsam başımın çaresine bakacağım bi şekilde :)
1. Aslında ilk amacım hazır strip kullanmamak 2.8mm lik ve 2mm lik adresli ledler kullanacağım bu ledlerinde kontrol ic leri apa102 olduğundan problem yok. Projenin kapsam kazanmaması açısından ledlerin bulunacağı boardla cpu boardunu ayırmaya karar verdim
2. Ledlerin bulunduğu boardu ben bastıracağım yada onun için ayrı bir proje teklifi oluştururum baskı devre işi basit. siz direk hazır striple projeyi 225 led çalıştıracak şekilde aşağıda listelediğim maddelere uyacak şekilde tamamlamanız kafidir. 225 led 1.56 metre yapar dönme efekti olmaz ama basit olarak başlamanıza yardımcı olur o esnada baskıdevreleri halleder size ulaştırırım ledlerin siparişini verdim 1 aya kadar elimde olur.
3. Projeye G sensör yada tur sayıcı bir sensör tarzı birşey ilave ederek hareket hızlandıkça veya yavaşladıkça resim oluşturma hızının sensörden gelen veriyle doğru orantılı olarak değişmesini istiyorum.
4. Micro Sd kart eklemeyi düşündüm ancak hareket esnasında oluşabilecek temassızlıklardan ötürü program kilitlenmesi riski var aslında istiyorum ama kaliteli bir soket kullanmak lazım sim kart yuvası gibi belki yada devrenin kendisine lehimlenebilir yada devre elemanı olarak yüksek kapasiteli bu işi görecek rom tarzı birşey eklenebilir. benzer ürünler 20 resmin ötesine geçemiyor mikroişlemci belleğini kullandıkları için.
Bu yüzden bir profesyonelle çalışmayı düşünüyorum
Proje uzmanından beklentilerim:
1. Malzemeler proje uzmanı tarafından tespit edilecek tarafımca temin edilecektir. (site kurallarınca uygun ise)
2. G sensör yada devir sayıcı uyarlaması yapılacak.
4. Pcb çizimi yapılacak veya hazır modül kullanılacaksa hazır modülün ölçüleri ve hangi modülün kullanılacağı bildirilmeli hazır modüllerin hızlarının bu ölçüde led kullanımında yetersiz geldiğiyle ilgili duyumlarım var aslında tercih etmiyorum o yüzden hazır modül kullanılacaksa bile projeyi o modülle  tamamlayabileceğinizden emin olun.
3. Mikroişlemci için yazılım hazırlanacak
4. Kullanıcı tabanlı arayüz hazırlanacak (resim aktarmak için). Olması gereken özellikler:
    a. Sağlayacağımız örnek resimler olmalı (10-20 adet) bu konuda yardımcı olacağım.
    b. Resimlerin ne kadar süre ile gösterileceği ayarlanabilmeli. Bi çeşit timeline menüsü olursa iyi olur.
    c. (zorunlu değil ama) hatta mp3 dosyasını koyup süreyi timeline ile ayarlayarak önizleme yapabileceğimiz bir ekran olursa tadından yenmez
5. Testler için baskıdevreler yapılmalı (hazır modül kullanılmıyorsa), yazılım yüklenip test edilip verimli hale getirilmeli
6. Gömülü yazılımın kaynak kodları ve derlenmiş hali(bin hex vs), ara programın kaynak kodları ve derlenmiş hali (exe) ve baskı devre çizimlerinin hangi programda çizildiyse o formatta olacak şekilde teslim alınmalı ve gömülü yazılımın derlenmiş halini işlemciye yüklemek için gerekli program ve data kablosunun sağlanması hakkında yardım edilmeli
8. Projenin devamındaki 1 yıllık süreçte bulunan "bug" larla ilgili düzeltmeler ücretsiz yapılmalı (mesela belirli bir kullanım süresi sonunda cihaz bir döngüye yakalanırda kilitlenme yaparsa gibi sadece yazılımsal konular) yada en azından makul ücretlerle yapılmalı.
Bu kadar detaylı yazdım diye kurumsal şirket sahibi imajı oluşmasın fazla yüklenmeyin yani bunlar zaten olması gerekenler diğer türlüsünü ben zaten yaparım hani baştan yazdım sonra sıkıntı çıkmasın. 
60LED Projeyi 225 LEDe Çıkartmak İçin Uzman

60LED Projeyi 225 LEDe Çıkartmak İçin Uzman

Circle Image
Proje Sahibi : ozengin
2345 gün önce
Güven Puanı : 30
2 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış