notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

Akım sınırlayan mikrokontrolörlü devre

Proje ID: #666   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3228 gün önce   |   Rapor : Evet
Akım sınırlayan mikrokontrolörlü devre Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.akımı otomatik olarak sınırlayabilen bir mikrotrollu devre yaptırmak istiyoruz  derdimiz şu

suyu elektroliz yapıyoruz.   sistemde kullandığımız su saf su . suyumuza iletkenlik kazandırmak için potasyum hidroksit koyuyoruz. elektrik bağlantısı verdiğimize elektroliz olayı başlıyor. yalnız akım çektikçe ister istemez su ısınıyor. su ısınınca da  direnci düşüyor. başlangıçta ayarladığımız  12 volt 12 amper  değerlerinden sapma meydana geliyor . direnç düşmesinde dolayı akımda artma meydana geliyor. oda suyu ısıtıyor. su ısınınca daha çok akım çekiyor ve bir kısır döngü oluşuyor.

yaptığımız bir devremiz var. ccpwm denen . yani constant current akım sınırlama özellikli.   ayarladığımız akımda  sistemi sabit tutuyor. tahminim voltajı kısarak bunu  yapıyor. V=I.R den. bu  işi lcd göstergeli  mikroişlemci bir devre ilede yapabilecek arkadaşlardan teklif bekliyorum.
çalışma voltaj aralığımız 12-30 volt
çalışma akımı : 0-20 amper
ekteki resimlerde görüldüğü gibi olacak.
lcd göstergeli kumanda panosu. cat5 kablosu ile ana pwm bağlanabilyor ve ayrlanan akımı kontrol ediyor.
 Akım sınırlayan mikrokontrolörlü devre

Akım sınırlayan mikrokontrolörlü devre

Circle Image
Proje Sahibi : hgul
2501 gün önce
Güven Puanı : 0
5 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış