notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Alçak Geçiren Filtre

Proje ID: #235   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3382 gün önce   |   Rapor : Evet
Alçak Geçiren Filtre Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Şimdi ben bir alıcı ön katta, frekansı tüne edılebılır yanı başka deyişle frekansı seçebilicegım bır alıcı yapıda bu Band pass Filtreyı (BPF) kullanmak ıstıyorum. bunuda varaktor diyot la yapmak istiyorum. 
 
varaktor ile yapmak ıstememın sebebi de sonuçta ben dışardan bı etkı ile bunun karakterıstıgını değiştirebılıcegım bı eleman arıyorum. fıx yapıları kullanılarım (bıldıgımız LC devrelerı) fıx bir fonksıyon elde ederım. bunu değişken kılmak ıstıyorum. literaturede baktım bıraz varak dıyot aslında dıyottan çok bı kapasitans etkısı gosterdıgı için işime bu gelir dıye duşundum. yanı rezonansı değiştirilebilir filtre tasarımındakı elemanlar referanslarında bu gozume çarpmıştı. ama tabı sız bu konular bılıyosanız ve onerebıkcıegınız daha iyi guzel basıt bi şey varsa goruşlere açıgım. tabı varaktor dıyot kullanıcaksam da bunun rezonans etkısını falan modellemek gerekır (eşdeger devresı). mesela gerilim e bağlı olarak bu kapasitif etkıyı nasıl modellenır. ve bu kapasıtıf degışım ile beraber tum devrenın rezonansı nasıl degışıyor. bunu ıfade etmen gerek ki Transfer fonksıyonunu soyleyebılıyım. transfer fonskıyonu da sımulasyon ortamına geçebılmemız için onemlı. kı hocada mese bunu aldıgında pc de transfer egrısını çıkartabılsın. Band genişlıgı tam olarak bellı degıl hanı radyo alıcısında duşundugumuzden  o cıvar bı şey olabılır dıye duşundum ama şu an  fakretmez açıkçası hangısı daha kolay yapılıp modellenebılıyosa olur. krauss13.7@gmail.comAlçak Geçiren Filtre - Elektronik Devre Projeleri

Alçak Geçiren Filtre - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : Krauss137
2586 gün önce
Güven Puanı : 30
2 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış