notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Alternatör Gerilim Voltaj Regülatörü

Proje ID: #1021   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2988 gün önce   |   Rapor : Evet
Alternatör Gerilim Voltaj Regülatörü Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Alternatör Gerilim Regülatörü. (Tek platinli röle devre ile gerilim kontrolü)
Dersin adı: Otomotiv elektrik elektroniği. 
Normalde regülatörler alternatör uyartım dinamosundan gelen yüke göre gerilimi dengeleyip bunu tekrar geri döndürüyor. Bunu otomatik olarak yapıyor. Bizim yapacağımız elle kontrol edilecek. Hocanın dediğine göre yayın gerginliği ayarlanabilmeli. Bir devre şeması ve hocanın gösterdiği bir resmi görüyorsunuz. resimdeki röle bobini elle basitçe sarabilirsiniz dedi hoca. yani röle hazır satın alınmayacak. Hazırlanacak. Ödev alternatöre takılacak şekilde teslim edilecek. Rapor olarak da devredeki bobin için, geçen akım için vs.. hesaplamalar ve nasıl yapıldığı yer alacak. Soldaki alternatör ve f elemanı yapacağımız ödevde yer alamayacak.
 
Hocanın gösterdiği fotoğraf da böyle. Röle fotoAlternatör Gerilim Voltaj Regülatörü

Alternatör Gerilim Voltaj Regülatörü

Circle Image
Proje Sahibi : rozkok13
2724 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış