notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Android Kontrollü uzaktan kapı açma modülü

Proje ID: #202   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2567 gün önce   |   Rapor : Hayır
Android Kontrollü uzaktan kapı açma modülü Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Android kontrollü uzaktaki bir otomatik kapıyı açma işlemini gerçekleştirmek istiyorum. Mesafe uzun olduğu için RF yerine GSM modül kullanılmalı. Akıllı telefonumda kayıtlı 5 kapı olmalı. uygulamada bu kapılardan birini seçip aç/kapa ve son statü (açıksa açık, kapalıysa kapalı bilgisi) içermeli. Kapı tarafında bulunan GSM modül çağrı yöntemi ile çalışmalı. Yani uygulama  çağrı atarak kapı kontrolünü gerçekleştirecek. uygulama aslında arka planda belirli bir numaraya çağrı atacak ve uygulamada ayarlar sekmesinde bu numaralar girilip gerekirse değiştirilebilecek. Aynı zamanda çağrı beklenen numara da ayarlar bölümünden girilecek. Kapı tarafındaki devre çağrının hangi numaradan geldiğini kontrol edecek ve belirtilen numaradan gelmiyorsa hiçbir işlem yapmayacak.
Kapı tarafındaki devrede açma için röleyi tetikleyecek bir çıkış ve kapama için röleyi tetikleyecek bir çıkış olmalı. röle ve devrenin sonraki kısımları hazır elimizde bulunuyor zaten. Yani çıkışları ben direk rölelere bağlayacağım. 3V luk bir çıkış röle aktivasyonu için fazlasıyla yeter. 
Uygulama arayüzü kullanışlı, cihaz kaliteli olmalı.Android Kontrollü uzaktan kapı açma modülü

Android Kontrollü uzaktan kapı açma modülü

Circle Image
Proje Sahibi : emutlu
1724 gün önce
Güven Puanı : 100
2 proje girişi    |    2 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış