notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Android Yazılımımdan BlueTooth ile Motor Kontrol ve Sıcaklık ölçen cihaz

Proje ID: #2951   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 106 gün önce   |   Rapor : Evet
Android Yazılımımdan BlueTooth ile Motor Kontrol ve Sıcaklık ölçen cihazAndroid telefonumdaki kendi yazılımım içinden bluetooth üzerinden sizin yapacağınız bir elektronik sistemdeki motoru sağa/sola verilen derece kadar döndürebilen komut gönderebilmeliyim. Yine aynı sisteme takacağınız bir sıcaklık ölçerden dış sıcaklık değerini aynı bluetooth bağlantısından geri okuyabilmeliyim.
Motor kendisine komut gönderen cep telefonumu (bir kutu içinde olacak) döndürecek güçte olmalı ve sıcaklık sensörüde en az -25 dereceyi ölçebilecek kalitede olmalı.
Yani sizin sağlayacağınız şeyler :
Bir motor
Bir sıcaklık sensörü
Bunları telefonumla bluetooth üzerinden konuşturacak devreler
Bunu 220v prize takabilmeliyim.
Android Yazılımımdan BlueTooth ile Motor Kontrol ve Sıcaklık ölçen cihaz

Android Yazılımımdan BlueTooth ile Motor Kontrol ve Sıcaklık ölçen cihaz

Circle Image
Proje Sahibi : kamranozcan
105 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

3107
robotbeyin: Merhaba
Motor acısı 0 180 mı olacak.

3107
Cevap: hayır. Motor, üstünde telefon olan küçük bir platformu sağa yada sola verilen açı kadar döndürmeli. yani en az -45 ile +45 derece kadar

3107
robotbeyin: Sadece sola 45 sağa 45 toplamda 90 derece acı ile çalışacak sa servo yeterli galiba.

3107
Cevap: Motorların güçlerini bilmiyorum. Yazılımcıyım ben. Eskiden minik motorlar ile bişeyler yapmaya çalıştım ama marka model bilmiyorum. Ortalama bir cep telefonunu plastik yada ahşap küçük bir kutu içine koyacağım sanırım 500 gram civarı bir ağırlık olacak . Tabi çarklı bir sistem yaparız derseniz ağırlık motora binmeyecektir. Sonuçta Motor böyle bir kutuyu alt taraftan sağa yada sola döndürebilmeli. sistemi 220v luk elektrik prizine takacağım buna göre sağlam olması güçlü olması yeter. Elektronikçi olmadığım için bazı şeylere cevap veremiyorum. Ama Telefonun içinde çalışan Android programını ben kendim yazacağım. Daha önce bluetooth üzerinden veri gönderen bir uygulama yazmıştım. Delphi XE8 ile android de TBluetooth componenti kullanıyorum. Hem motora komut gönderebilmeliyim hemde sıcaklık sensöründen gelen veriyi okuyabilmeliyim.

3107
robotbeyin: Anladım. Uygulamayi da yaparım daha garanti olur. Size herşey hazır halde gelir. Teklifimi yaptım değerlendirip dönüş yapabilirsiniz.

3107
Cevap: Bu soruya işveren henüz cevap vermemiştir!