notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Diğer Projeler > Diğer İşlemler

Arduino Akıllı Ev Sistemi (Maket Hazır)

Proje ID: #2064   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2088 gün önce   |   Rapor : Hayır
Arduino Akıllı Ev Sistemi (Maket Hazır) Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Evin maketi fotoğraflardaki gibi hazırdır. Malzemelerin montajını gerekli yönelendirmelerle ben yapabilirim elimde çoğu malzeme(arduino mega,uno, kızılötesi sıcaklık sensörü,lcd shield,gaz sensörü servo motor vs bulunmaktadır.)

Öncelikli tercihim arduino haberleşmesi için wifi modül(esp8266) ama duruma göre bluetooth vs olabilir.  Ev android(app inventor olabilir) ve bilgisayar üzerinden  kontrol edilebilecek.

Senaryolar esnektir diyalog halinde değişebilir ama istediğim genel taslak şu şekildedir:

Her odada led olacak bunlar programlardan tek tek açılıp kapanacak.

Sıcaklık sensörü, gaz sensörü, alev sensörü olacak.
Gaz ve alev sensörü çalıştığında buzzer ötecek ve sistem bütünüyle kendini kapatacak. Lcd ekranda gaz alev uyarısı vs yazabilir.

Sıcaklık sensörü belirli bir değerin üzerine çıktığında klima temsili ufak bir bilgisayar fanı çalışacak.

3 adet servo motor olacak. Girişe keypad konabilir kapı kilit parolası doğruluğuna göre servo motor çalışarak kapının açılmasına izin verecek.

Geriye kalan 2 servo motorla perde kontrolü yapılacak.

Hareket sensörü koridordan giriş algıladığında buzzera enerji göndererek ötmesini sağlayabilir.

Duruma göre kamera modülü ile hareket algılandığında ya da program aracılığı ile bir butona basıldığında fotoğraf çekilmesi sağlanilabilir.

Çatı sabit değildir içerinin tepeden görünümü için el ile kaldırılıp indirilebilmektedir

Çatıya güneş paneli koymak istiyorum bu panel akü powerbank tarzı bir bileşeni şarj edecek sistemi buradan beslemek istiyorum.

Genel hatlar bu şekildedir ufak tefek değişiklikler olabilir. Sizin de önerilerinize açığım. Daha önce burada proje yaptırdım. Tahmini 1 - 1.5 aylık süre vardır.

(evin maketi : https://drive.google.com/drive/folders/1wj75AyO95Pj3CobuCmf9sjIDRoRYFx2i )Arduino Akıllı Ev Sistemi (Maket Hazır)

Arduino Akıllı Ev Sistemi (Maket Hazır)

Circle Image
Proje Sahibi : hackhan
2067 gün önce
Güven Puanı : 60
2 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış