notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

Arduino'dan alınan verilerin bir SQL veri tabanına yazılması

Proje ID: #2822   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: 10 Gün   |   Yayın: 107 gün önce   |   Rapor : Evet
Arduino'dan alınan verilerin bir SQL veri tabanına yazılmasıBir donanımdaki arduino mega'da DI DO AI ve bunları mantıksal olarak kullanan internal veriler (Boolean, int, unsigned-integer ve long) var. Bu verileri bir kaç ya da tek bir paket halinde bir SQL veri tabanındaki tabloya/tablolara göndermek istiyorum. Veri tipleri farklı olduğundan tek bir tabloda çözülür mü, çoklu tablo mu gerekir tam bilemiyorum.

Beklentim: örnek olarak MEGA'dan fiziksel olarak 20 DI 10 DO 10 AI tanımlanması, bunları kullanan 10'ar boolean (IO'lrın birebir aynısı olabilir), integer, unsigned-inter, long verisi türetilmesi. Bu verileri tercihen seri olarak NodeMCU LoLin ESP8266'ya gönderip oradan da wifi olarak bir sql veri tabanına göndermek. NodeMCU yerine Arduino ESP8266 wifi-shield ya da doğrudan ESP8266 kullanılabilir. Buradaki kodu (mega+nodeMCU), know-how'ı ve önemli noktaları göndermeniz yeterli olacaktır. Tabi kodların çalıştığını gösteren SS'ler de güzel olur.

Şimdiden teşekkür ederim.Arduino'dan alınan verilerin bir SQL veri tabanına yazılması

Arduino'dan alınan verilerin bir SQL veri tabanına yazılması

Circle Image
Proje Sahibi : z1984
102 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış