notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Robotik ve Mekatronik > Hobi Robot Tasarım ve Üretimi

Arduino ile Akıllı Kaşık

Proje ID: #2100   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2239 gün önce   |   Rapor : Evet
Arduino ile Akıllı Kaşık Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Proje akıllı kasık olup amacı kaşığı hangi posizyona çevirirsek yada titretirsek kaşığın başının sabit durmasını sağlayacak bir elektromekaniksel bir düzenek geliştirmektir yani kısaca internette bayağı yaygın olan GIMBAL olarakda adlandırılabilir.
 
Projemde Kullanacaklarım ;
1-Arduino nano ve uno
2-Dijital Servo Motorlar
3-Sensör( MPU6050, MPU9250) 
4- Gereksinime göre voltaj düşürücü yada yükseltici
5- Motor Sürücü (PCA9685), yada durumu göre değişebilir
6-Dirençler 
Projenin Mevcut Durumu Hakkında Bilgi ;
Bu proje üzerinde bayağı uğraştım proglamlama bilgisi olmadan bu projeye başladım. Arduino yu sıfırdan öğrenmeye çalıştım. Yukardaki parçaları tek tek istediğim şekilde kullana bilmekteyim ama proje amaçlı komponentleri birleştirdiğimde istediğimdüzeyde çalışmamakla birlikte arasıda hiç çalışmadığıda oldu. Tahminimce software yani yazılım kısmında sorun var ve programlama da zayıf olduğum için çıkmaza girdim. 
Çalışma prensibi ;
  Proje anlık açı değerlerini okuyacak ve servo motorlarda o açı değerlerini baz alarak hareketin ters yönüne hareket edecek. Bunu şimdiye dek I2C iletişim protokolüyle denedim ama istediğim hassasiyette olmadı.
 
 
Projeyi alacak kişiye göndereceklerim;
Projeyi alacak olan kişiye yazdığım kodu ve ayrıca da bütün komponentleri göndereceğim, komponentlerin bütün kütüphaneleri ve her parça için örnek kodlarda göndereceğim.
 
Projeyi yapacak kişiden beklentim;
Yazacağı kodun her bir satırını, işleme prensibini bana açıklaması , projeyi yapacak kişiyle düzenli olarak iletişim içinde kalma tercihimdir .
 
Projenin son halinden beklentim; 
Projenin istediğim hassasiyette çalışması ve ayrıcada raporlama yapacağım için Servo motorların ve sensörleri deişik kombinasyonlarda kullanıla bilmesi.Arduino ile Akıllı Kaşık - Elektronik Devre Projeleri

Arduino ile Akıllı Kaşık - Elektronik Devre Projeleri

flash_auto acil
Circle Image
Proje Sahibi : asakon
2229 gün önce
Güven Puanı : 0
2 proje girişi    |    0 işlemli    |    1 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış