notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

Arduino ile IR alıcı-verici arasına cisim girmesi

Proje ID: #1129   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2043 gün önce   |   Rapor : Evet
Arduino ile IR alıcı-verici arasına cisim girmesi Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Bu proje için sadece kod yeterlidir devre istenmiyor.
5cm aralıklarla 3 tane kızılötesi verici yanyana ve karşısında 1metre uzaklıkta aynı şekilde 5cm aralıklarla 3 tane kızılötesi verici var yanyana . Birinci verici birinci alıcıya haberleşme protokolü kullanarak kod gönderiyor (bu kod sony veya panasonic kumanda kodları gibi protokol kodları, yani sadece 1. verici sadece 1. alıcıya kod göndermesi ve karışmaması için.) 2 alıcı ve verici de aynı şekilde farklı bir protokol kod gönderiyor ve sadece 2. alıcıya kod gönderiyor. Aynı şekilde 3.de 3.ye farklı bir protokol kodu gönderiyor.
 
sistemde 3 irled 3 iralıcı haricinde 4 normal led bulunuyor. (1.led, 2.led, 3.led, ortak_led)
 
1.kod gönderirken 2. ve 3. irled aktif değil. 1. kod gönderip irled aktifken; 1. Alıcı verici arasına cisim giriyor ve girdiğinde 1.led ve ortak_led yanıyo. cisim çekilince 1. kod göndermeyi bırakıp,  2.irled kod göndermeye başlıyor. 2. alıcı-verici arasına cisim girdiğinde 2.led ve ortak_led yanıyor. Cisim çekildiğinde 2. kod göndermeyi kesip 3. kod göndermeye başlıyor. 3. alıcı-verici arasına cisim girdiğinde 3.led ve ortak_led yanıyor. Ve sonunda sistem başa dönüyor. Bunlar olurken Kumanda kullanılmıyor ve tek bir arduino ile  haberleşme protokolleri kullanılarak yapılıyor. benim için sadece kod yeterliArduino ile IR alıcı-verici arasına cisim girmesi

Arduino ile IR alıcı-verici arasına cisim girmesi

Circle Image
Proje Sahibi : demirahmet
1932 gün önce
Güven Puanı : 60
2 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış