notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Arduino ile Kağıt Piyano

Proje ID: #501   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3298 gün önce   |   Rapor : Hayır
Arduino ile Kağıt Piyano Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Arduino ile kağıttan oluşturulacak bir klavyeden piyano benzeri midi sesleri oluşturacak bir devre.
Devrede kapasitif sensörler kullanılarak tuş dokunuşları algılanmalı. Kapasitif sensör olarak bir direnç ve transistörden oluşturulan basit bir devre kullanılabilir. Chip halinde kapasitif sensöre gerek yok.
Aynı anda iki tuşa birden basmaya olanak vermeli. Uzun basma ve kısa basmalar ses olarak farkedilmeli.
11 beyaz tuş, 8 siyah tuş olmalı.
Klavye tuşları ile senkron LEDli bir görseli olmalı.
https://www.youtube.com/watch?v=_4cIv6qLaM8
Linkteki video örnek teşkil etmesi açısından önemli. Ancak bu örnek mac bilgisayarlar için, projeninki win7 için olmalı.
Tuşlara basıldığında algılanacak ses basit hoparlör aracılığıyla değil de bilgisayardaki bir program aracılığıyla olmalı. (FL Studio, Ableton vs kullanılabilir)
http://www.openmaterials.org/catarina/wp-content/uploads/2012/03/pianoBox_final.png
Projenin bitmiş hali görseldeki gibi ya da benzeri şekilde olmalı.
Internette proje ile alakalı pekçok erişilebilir proje mevcut, ancak son sınıf vakit darlığından çok sıkıntıdayım. Öğrenci olduğum faktörü göz önünde bulundurularak fiyat verilirse müteşekkir olurum. Projenin 2 hafta içinde bitmesi gerekiyor. Umarım sesimi duyan birileri olur... Şimdiden teşekkürler.Arduino ile Kağıt Piyano - Elektronik Devre Projeleri

Arduino ile Kağıt Piyano - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : ozlemee
2663 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış