notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

Ardunio ile Örümcek Robot Yazılımı

Proje ID: #478   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3304 gün önce   |   Rapor : Evet
Ardunio ile Örümcek Robot Yazılımı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Proje için;
Robotun mekanik ve elektronik kısmı hazırdır.Sadece yazılımı yapılacaktır. 
Projede yapılması istenenler;
*Robotumuzda 18 adet LD-2015 model servo motor mevcuttur aynı zamanda bu motorlar 32 kanallı bir sürücü kartına bağlıdır. Bu sürücü kartı üzerinden arduino ile kontrol edilerek sürüleceklerdir.
*Robot playstation kumandasının analog kısmı ile (kumanda mevcuttur) ileri-geri sağa-sola ve çapraz gitmesi sağlanmalıdır.
*İki farklı hız modunun olması iyi olur.
*Proje 22 Mayısa teslim edilmelidir.
Rapor Kısmında;
*Yazılan programın mantığının açıklanması(Akış diyagramı olursa iyi olur)
*Kodlar ve yanlarında açıklama satırlarının eklenmesi yeterlidir.
Tasarımcıya notlar;
Örümcek robotların yürüş algoritması sabittir. 6 adet ayağından 3'ü her zaman yere bastığından kontrol bilgiside gerektirmez.Algoritmayı bende anlatabilirim oldukça basittir hexapod robotla ilgili internette yapılmış herhangi bir videoyuda izlerseniz rahatlıkla anlayabilirsiniz. Motorlara PWM sinyali göndererek halledilebilecek kadar basit bir projedir. Zaman sıkıntısından ve derslerimin yoğunluğundan yapamıyorum.
Yukarıda da söylediğim gibi 22 Mayıs en geç 25 mayısa projeyi teslim almam gereklidir. Şimdiden teşekkür ederim.Ardunio ile Örümcek Robot Yazılımı - Elektronik Devre Projeleri

Ardunio ile Örümcek Robot Yazılımı - Elektronik Devre Projeleri

star_border populer
Circle Image
Proje Sahibi : AHY
2663 gün önce
Güven Puanı : 60
2 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış