notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Diğer İşlemler

Basit bir lazer silah tasarımı

Proje ID: #1119   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2083 gün önce   |   Rapor : Evet
Basit bir lazer silah tasarımı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.BASİT BİR LASER SİLAHA İHTİYACIM VAR KİBRİTİ YAKSIN, BALONU PATLATSIN VE OLURSA KAĞITI YAKMASINI ISTIYORUM ÖRNEK ASAGIDAKI GIBI OLABILIR.
Sizlere bu projemizde lazer silahı nasıl yapılır onu göstereceğiz. (Yapacağımız lazer kesicinin gücü 245 mw.) NOT: Yasal Uyarı: DİKKAT: Bildiğiniz gibi Lazer Silahları tehlikelidir. Hiçbir canlı nesneye tutulmamalıdır. Klasik lazer işaretçiler gibi kullanılmamalıdır (Sunumlar,evcil hayvanlar, çocuklar vb.). Bu proje sadece lazer silah sistemleri potansiyelini anlamak için sizlerle paylaşılmıştır. Projenin yapımı ve kullanımı sırasında meydana gelen hasar ve kazalardan kullanıcının kendisi sorumludur.
Proje için Gereki Malzemeler:
1- 16x DVD yazıcı yoksa Kırmızı Lazer Diot. (Bazı sitelerde hazır satılmaktadır)
2- Mini El Feneri.
3- Lazer Modülü (Projede AixiZ Lazer Modülü Kullanıldı).
4- Muhtelif Malzemeler (pense,havya,lehim,küçük tornavidalar vb.)
İlk olarak DVD üzerinde bulunan vidaları sökerek Lazer Diotu yerinden çıkarıyoruz. Diotu çıkarırken sabırlı ve dikkatli davranmamız gerekiyor. Mümkün mertebe cımbız ve havya kullanarak sökme işelmini gerçekleştirin. Lazer Diota zarar gelmesini istemeyiz. Tanesi 40 $ malum.De montaj sırasında iki adet diyotla karşılaşacaksınız. Bunlardan bir tanesi brülor (IR Diyot) diğeri gerçek DVD yazma Diotu. 3 pin devre diotu kırılgan olduğu için havya ile sökerken dikkatli olun.
Mini el fenerinin içindeki pilleri çıkarın ve led kafasına diotu vida yardımıyla montaj edin.Vidalama yaparken fazla sıkı yapmayın.Son olarak el feneri içerisine yeni oluşturduğumuz lazer diotu takarak denemelere başlayabilirsiniz.Projenizin sağlıklı bir şekilde (Düşük güçlü diyot kullananlar) uzun süreli çalışmasını istiyorsanız şekilde ki gibi bir sürücü devre kullanabilirsiniz.Basit bir lazer silah tasarımı - Elektronik Devre Projeleri

Basit bir lazer silah tasarımı - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : tatlipinar
1970 gün önce
Güven Puanı : 100
1 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış