notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Bir cihaz için Tuş Takımı ve Kart Yapımı

Proje ID: #613   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3303 gün önce   |   Rapor : Hayır
Bir cihaz için Tuş Takımı ve Kart Yapımı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.YAPILACAK İŞ:
Belge Sahteciliği İnceleme Cihazı İçin Gerekli Olan Ön Panel, Tuş Takımı Ve Farklı Dalga Boylarında Led Ve Diğer Lambaların Bağlı Olduğu Kart Sistemi
 
 
 
1- Panel: Belge inceleme cihazının ön kısmına monte edilmek üzere 78 mm X 490 mm ebadında bir panel yapılacak. Panel rengi; kirli beyaz cihaz ana gövdesine renk uyumu sağlayacak görünümde, yani resimde olduğu gibi gri renkte olacak. Malzeme, plastik , alüminyum vb. uygun nitelik ve kalitede herhangi bir malzeme olabilir.
 
2- Tuşlar: Panel üzerinde yukarıdaki çizimde görüldüğü üzere 8 adet tuş bulunacak. Tuşlara basıldığında bağlı olan lambalar yanacak, tekrar basıldığında bağlı lamba sönecek. Hangi tuşa bağlı lambanın yandığının bilinmesi açısından tuşlarda led olacak. Tuşlar; yuvarlak, kare veya yukarıdaki çizimde olduğu gibi dikdörtgen olabilir.
 
Tuşların Kumanda Edeceği Lambalar
UV-1…………:  2 adet T5 Floresans 9 watt
UV-2…………:  1 adet UV 10 volt 1.5 amper
UV-3…………:   2 adet 3.2 volt 750 miliamper
UV-4…………:   2 adet 3.2 volt 750 miliamper
UV-5…………:   2 adet 3.2 volt 750 miliamper
UV-ALT……..:   1 adet 3.2 volt 750 miliamper
BEYAZ ALT..:   1 adet 12 volt 1.5 amper
BEYAZ YAN..:  1 adet 12 volt 1.5 amper
 
3- Kart: Tuşlardan çıkan devreler bir soket vasıtasıyla cihazın içine konulacak karta takılacak. Kartın boyutları, üreticinin belirleyebileceği küçüklükten başlayıp 12X16 cm ebdına kadar, tek veya çift yönlü olabilir. Lambalardan gelen devreler karta lehim yapılarak irtibatlanabileceği gibi, bir soket vasıtasıyla da irtibatlanabilir, tercih edilen soket kullanılmasıdır. Lambaların özellikleri yukarıda verildiği gibidir.
 
NOT:
1-Yapılacak ürün ile ilgili farklı önerileriniz olursa değerlendirmeye açığız.
2-Ürün ne kadar kısa sürede yapılabilirse (1-2 hafta) o kadar uygun olur.
3-Yukarıdaki belirtilen ürün, ilk önce prototip cihazda kullanılmak üzere (1) adet üretilecektir. Daha sonra çok miktarda üretilmesi planlanmaktadır.
 
İLAVE BİLGİLER:
Prototip cihaz halihazırda yapılmış ve çalışır durumdadır. Yukarıda özellikleri verilen lambaların her biri mevcut halde ayrı ayrı driver aracılığıyla doğrudan manuel aç-kapa tarzındaki ön panel kısmındaki küçük anahtarlara bağlıdır ve bu şekilde kullanılmaktadır. Burada bizim için önemli olan cihaza bir estetik ve görsellik kazandırmaktır. Onun için bu proje kapsamında yapılacak olan ön panel ve üzerindeki  tuşların görselliği çok önemlidir. Dış kasası saçtan yapılmış ve kirli beyaz renkte fırın boya ile boyanmış durumda olan cihazın ön kısmında 78 mmX490 mm ebadında bir bölge ileriye hafif bir çıkıntı yapmaktadır. Üzerinde tuş takımı olacak panel bu kısma monte edilecek/yapıştırılacaktır. Bu çerçevede, ön panel açık gri renkte kaliteli bir plastikten ve tuşlar da panel ile bütünlük sağlayan kabartma şeklinde yapılabilir. Belirttiğim üzere panel ve tuş takımının gözlemlenebilir bir kalite ve görsellikte olması bizim için önemli. Bu kapsamda olmak üzere diğer önerilerinize de açığız. Teklifte bulunan uzmanların başta panel ve tuş takımı olmak üzere, kullanacakları malzemeleri, tuş takımı-kart bağlantısı, kart bağlantısı-lambaların bağlantısının ne şekilde yapılmasının plandığı ve diğer ayrıntılar konusunda bilgi verirlerse teklifleri değerlendirmemde yardımcı olurlar. Bana soracağınız sorulara da açığım. Saygılarımla.
 
RENK: Ön panel rengini yukarıda kirli beyaz olarak belirtmiştim. Bu prototip için renk krem rengi olacak. 
 Bir cihaz için Tuş Takımı ve Kart Yapımı

Bir cihaz için Tuş Takımı ve Kart Yapımı

Circle Image
Proje Sahibi : Duke
2726 gün önce
Güven Puanı : 85
3 proje girişi    |    2 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış