notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

BLDC Motor kontrol yazılımı

Proje ID: #2816   |   Bütçe: 1000 TL   |   Süre: 7 Gün   |   Yayın: 110 gün önce   |   Rapor : Evet
BLDC Motor kontrol yazılımı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Merhaba Arkadaşlar,

BLDC motor kontrolü için sürücü yazılımı yaptırmak istiyorum. Delikli plaket ile gerekli donanım kısımlarını oluşturdum. Temel düzeyde gerçekleştirilen sürme teknikleri (High Side PWM gibi) ile motoru çalıştırdım. Donanımsal olarak herhangi bir sorun yok. Ancak benim istediğim space vector pwm (svpwm) metodu ile sürücü yazılımının hazırlanması. İstediğim gömülü sistem yazılım özellikler şunlardır;

Yazılım Özellikleri;

SVPWM metodu ile bldc(3 faz) motor yazılım algoritması
Gerekli PID hesapları
Ayarlanabilir hız ve yön değişkenleri. Örnek vermek gerekirse hız ve yon isimli değişken olsun. Bu değişkenlerin değerleri ile hız ve yön kontrolleri yapılabilsin.
Derleyici olarak CCS C ya da Mplab XC8 kullanılacak.
Kodlarda gerekli açıklama satırları olacak.
Donanımsal Özellikleri ve Bağlantılar;

Mikrodenetleyici 16F1937 (Dahili osilatör ile)
Pin-C2 (P1A) => IR2101 (Hin Girişi) => High Side A
Pin-D5 (P1B) => IR2101 (Lin Girişi) => Low Side A
Pin-C1 (P2A) => IR2101 (Hin Girişi) => High Side B
Pin-D2 (P2B) => IR2101 (Lin Girişi) => Low Side B
Pin-E0 (P3A) => IR2101 (Hin Girişi) => High Side C
Pin-E1 (P3B) => IR2101 (Lin Girişi) => Low Side C
Pin-C3 => Hall - A Sensör Bilgi Girişi
Pin-D0 => Hall - B Sensör Bilgi Girişi
Pin-D1 => Hall - C Sensör Bilgi Girişi
Motor 24V DC, 6 Kutuplu, 2880rpm, Hall Sensör Kontrollü
Yukarıda donanımsal bağlantıya göre kodlama yapılacak. PxA ile PxB complement PWM. Gerekli dead time süreleri PWM'e eklenecek.

Proje sadece motor sürme kısmından ziyade bir kaç giriş ve çıkış terminallleri ve ekrandan oluştuğu için bana lazım olan kısmı su an için sadece sürücü katmanı. Projeyi yapacak arkadaş herhangi bir donanımsal devre oluşturmayacak. Bene hex kodunu gönderecek. Gerekli testler tarafımca yapıldıktan sonra kaynak kodunu gönderecek. Bu aşama da aklınıza takılan herhangi bir durum olursa hex kodu kopyalama vs gerekli koruma işlemlerini yapabilirsiniz. Dediğim gibi proje sadece sürücü katmanından oluşmadığı için diğer eklemeleri kendim yapacağım. Eğer kütüphanenizde önceden yapılmış bir çalışmanız varsa uyarlama yapabilirsiniz. Sıfırdan özgün bir kod olsun gibi bir beklentim yok.

Fiyatlandırma için herhangi bir kriter belirleyemem. Neticede bir emek söz konusu az ya da çok diyemem ama benim bütçeme göre üst limit belirlemek zorundayım. Projede yazan üst limit fiyatını dikkate alırsanız sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim.BLDC Motor kontrol yazılımı - Elektronik Devre Projeleri

BLDC Motor kontrol yazılımı - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : hknbyrz
106 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış