notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Robotik ve Mekatronik > Hobi Robot Tasarım ve Üretimi

D-Box Tarzı Aktüatör Seçimi veya Yapımı için malze

Proje ID: #672   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2991 gün önce   |   Rapor : Evet
D-Box Tarzı Aktüatör Seçimi veya Yapımı için malze Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Merhaba sevgili site üyeleri . Suan açtıgım konuyu tamamen amatör olarak kendi imkanlarım ile gerçekleştirmek için kolları sıvadım . Amatör olmak ücretsiz iş anlamana gelmesin lütfen dikkatli okuyun .
Başlıkta bahsettiğim D-box adında bir aktüatördür. Sitesi ; http://www.d-box.com/entertainment/gamers-entertainment/ buradan girip ürünü görebilirsiniz. Amacım sitedeki gibi ürünü tasarlayıp evim de doya doya oyun oynamak .
https://www.youtube.com/watch?v=xbLnv5jvFVA 
Peki gelelim hangi konuya takıldım . Linkte gördüğünüz ürünün büyük bir bölümünü temin edebiliyorum lakin takıldıgım kısım Aktüatör ve driver oldu . Diyeceksiniz ki neden bu siteden sipariş vermiyorsunuz . Malesef buradaki fiyatlar hem çok pahalı hemde ticari proje olmadan ürün satışı yapmıyorlar.
 
Yazılım ve devre tasarımı konusunda gerekli tecrübeye sahip çevrem var bu konuda sıkıntı yok . Benim için önemli olan Bu linkteki D-box aktüatör yernine muadil ne kullanabilirim. Servo motorlar pahalı oldugundan hibrit step motorlar driverl işimi görürmü ? Açıkcası bana detaylı ürün malzemesi ve sunumu yapabilecek birisi gerekli. Aşagıda detaylı olarak istediğim aktüatörün özellikleri yazıyor.
 
Aktüatörlerin taşıyacagı yük aktüatör başına 50/100 kilo arasıdır.
3 veya 4 aktüatör kullanacagım. 
Eger ki aktüatör konusunda başarısız olur isek aktüatörüde videlı mil sistemi ile kendim yapacagım bunun için de öneride bulunabilirisniz. Şu özelliklerde motor ve mil işinizi görür diye.
aşagıda örnek olması açısından gerekli linkleri paylaşıyorum. 
 
http://www.hidro-tek.com.tr/index.htm
http://www.s-mikron.com.tr/adimmotorlari.html
http://www.orientalmotor.com.tr/Products/
http://www.ilerimuhendislik.com/urundetay.php?url=soyo-step-motor-ve-suruculeri
https://oceancontrols.com.au/MOT-183.html
http://www.electromate.com/stepper-motors.html
https://www.servo2go.com/category.php?cat=10052
http://www.actuatorzone.com/high-speed-actuator
Ayrıca yukarıda bahsettiğin sistemi 
Closed Loop Stepper Systems ile mi yoksa illa ki servo motor ile mi yapmak gereklidir ? Yerli veya yabancı ürün gamı fark etmez , ürün nerede ise sipariş edip alabilirim.
Lütfen işinin ehli arkadaşlar irtibat kursun keza tamamen kişisel zevklere yönelik iş yapıyorum boşa vakit ve nakit harcamak istemiyorum.
 
Fiyat konusunu mesaj olarak konuşuruz . Bu işe nasıl bir fiyat yazılır bilemedim.D-Box Tarzı Aktüatör Seçimi veya Yapımı için malze

D-Box Tarzı Aktüatör Seçimi veya Yapımı için malze

people onerelim
Circle Image
Proje Sahibi : EmreBoz
2493 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış