notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Devre çizimi ve baskı devre projesi

Proje ID: #216   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3476 gün önce   |   Rapor : Hayır
Devre çizimi ve baskı devre projesi Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Merhaba,
Yaptırmak istediğim; 4 motoru bağımsız olarak sürebilecek bir devredir. Gereksinimler aşağıda belirtilmiştir;
1) Pic mikrodenetleyici kullanılması zorunludur. 16F628A nın portları yetmiyor. 16F877A gibi çok portlu entegre kullanılmalıdır.
2) Kullanılacak 5 Voltluk regülatör sürekli 3A akımını sağlayabilmelidir. Yani 1A akım çıkışı verebilen bilindik 7805 kullanılmamalıdır.
3) Motor sürücü çıkışı sürekli 3A verebilmelidir. 4 adet tekli motor sürücü entegresi tercihimdir. 2 motor sürebilen tekli entegrelerde ısınma sorunu oluyor
4) Ekte ISIS çizimim var fakat bu çizimde 7805 ve L293D lerin yukarıda belirttiğim maddeler doğrultusunda değiştirilmesi gerekiyor. Çizimde yer alan Sharplar ve CNYLer devre kartı üzerinde yer almayacak fakat baskı devrede 5V-gnd-data şeklinde 3 sinyali de içeren konnektör (header olabilir) ayarlanacaktır. 
5) 877 için çizimdeki port seçimleri yanlış olabilir, onları dikkate alın. Çizim sadece referans olsun diye yolluyorum hataları olabilir.
6) IR alıcı için bir de IR verici devresini de istiyorum. Basit bir devre delikli pertinaksa bile yapabilirsiniz.
7) Boşta kalan portlar için baskı devrenin bir bölümünde 5V-GND-Port şeklinde header pinler ayarlanmalıdır.
8) BAskı devrede ground plane olacaktır.
9) Bu denrenin ISIS ve ARES çizimleri ile birlikte 10 adet baskı devresinin basılmış hali için fiyat istiyorum. 1 kart için tüm devre elemanları lehimlenmiş ve mevcut olmalı, diğer kartlar için çıplak baskı hali yeterli.
10) BAskı devre boyutu maksimum 7x9 cm boyutlarında olmalı. 2. kat ihtiyacı atlamalarla giderilmelidir. Yani 2 katlı devre maliyetli olacağı için onun yerine atlama kullanılmalı.Devre çizimi ve baskı devre projesi - Elektronik Devre Projeleri

Devre çizimi ve baskı devre projesi - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : bdasgin
2663 gün önce
Güven Puanı : 85
3 proje girişi    |    2 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış