notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

dtmf ile step motor ve lineer aktüatör kontrol

Proje ID: #331   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3423 gün önce   |   Rapor : Evet
dtmf ile step motor ve lineer aktüatör kontrol Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. 
Arduino step motor: Uzaktan kontroller ile DTMF ile olacak.
 
Step motorun çalışması:
 
Örnek: DTMF ile Telefon da 1 tuşuna bastığım zaman motor belirli bir açı ve hız ile sağa dönüp duracak. Mesele 45 derce açı kadar sağa dönecek duracak.. Telefondan 2 .ci tuşa bastığım zaman bu sefer sola belirli bir açı ve hız ile dönüp duracak. Bunla birlikte 1 ve 2 tuşa her bastığım zaman kesik kesik kesik motor dönsün toplamda 90 derce dönüyor diyelim başlangıç açısı 0 dersek kesik kesik yani ben akım verdikçe dönsün tuşa her bastığımda dönsün sürekli değil.
 
3.cu bir tuşa bastığım zaman eğer motor sağ da , sol da yada ortada yada her hangi bir açıda duruyor ise biraz daha hızlı bir şekilde ilk başladığı açıya geri dönecek duracak bu açıya da sıfır açı diyim.. Yazlım kısmında Türkçe anlaşılır bir şeklide açıklama yapılsın ki açıyı ve hızı kendime göre ayarlayım çünkü açı ve hız değişkendir. motor açısı ne olursa olsun 3 tuşuna bastım mı il başladığı 0 konumuna gelsin istiyorum. Bununda hızı manaul prg dan kendim ayarlamak istiyorum çünkü açı ve hızı ancak kullanacağım yere göre yapıla bilir. Şuan bunun hakkında net bir açı net bir hız veremiyorum.
 
linear actuator kontrol dtmf çalışması:
 
Kullanılacak Piston ise 2 Adettir. Örnek: telefonda 4.cü tuşa bastığım zaman A nolu piston önceden açık vaziyete açık yani uzamış bir vaziyete iken diyelim.. B piston ise kapla yani en kısa vaziyete diyelim. Telefonda 4 tuşuna bastığım zaman açık olan A piston kapanacak aynı anda B nolu piston ileri doğru çıkacak periyodik paralel bir şekilde uzayacak maksimum uzadığı kadar uzayıp kendisi otomatik duracak durduğu an da akımın kesilmesi lazım. Telefonda 5 nolu tuşa bastım mı kısa olan yeniden uzayacak uzayan yeniden kısılacak yani aynı işlemin tersini yapacak. Burada yazılacak olan yazlımda ise istediğim şudur. Telefonda 4 yada 5 tuşa bastığım zaman akım verdikçe pistonun biri kısalırken diğeri uzuyor ya piston uzama hızı prg da maneul olsun kendim ayarlamak istiyorum. Prg da berlli bir değer verilir Türkçe açıklama yazılır örnek: piston uzama hızı ve uzama boyu. Emin olamak la beraber pistonun hızı sabittir. Çünkü ben burada test ettim 12v verdim hız sabittir. Bu çok mühüm değil. NOT: Ayrıntlı bilgi ekli dosya da mevcuttur. Dosya okumadan tekelif vermeyiniz lütfen. Dosyaı bu siteye yüklemedim bir türülü 2mb az olmasına rağmen.. Dosta indirme linki :  http://www.dosya.tc/server38/DNabZT/stepmotor.doc.htmldtmf ile step motor ve lineer aktüatör kontrol

dtmf ile step motor ve lineer aktüatör kontrol

Circle Image
Proje Sahibi : Zeratul
2697 gün önce
Güven Puanı : 60
2 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış