notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Robotik ve Mekatronik > Hobi Robot Tasarım ve Üretimi

Engel algılayan ve engeli vuran robot

Proje ID: #1568   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2352 gün önce   |   Rapor : Evet
Engel algılayan ve engeli vuran robot Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.İşveren için özel olarak girilmiş ve acil teklif vermeniz gerekmektedir!
Robot çalıştırıldıktan sonra düz gidecek. Önüne bir engel çıktığı zaman engeli algılayacak, duracak ve engele boncuk tabancası ya da sizin kuracağınız mekanizma ile pinpon topu v.s tarzı şeylerle ateş edecek. daha sonra sağa ya da sola dönüp (engeli aşacak şekilde) yoluna devam edecek taki tekrar bir engel çıkana kadar.
Önemli hususlar;
1. Engel büyüklüğü bir kavanoz boyutları olarak düşünülebilir. Engelin tam olarak algılanması için önde minimum 3 adet IR sensör kullanılmalıdır. biri tam düz diğer ikisi iki kenardan 15 derece açıklıkla dışa bakacak şekilde konulursa ideal olacaktır diye tahmin ediyorum. Proje ekinde hızlıca örnek bir paint resimi çizdim. Örneğin sağ IR cisim gördü ortadaki görmediyse ortadaki tam görene kadar sağa dön hedefi vur ve engeli aşıp geç git gibi. Çok basit bir algoritma.
2. Silah seri atar olmalı ve sarjör yada mermi yuvası boşalınca rahatlıkla doldurula bilmeli. Piyasadaki boncuk tabancalarında boncuğu yuvaya sürüp ateş edebilmek için her atıştan önce silah üzerindeki sert yaylı kısmı çekmek gerekiyor. Bu nedenle bu tabancalar iş görmez. Tabi güçlü bir servo ile otomatik olarak o başı çektiririm diyorsanız o başka. İşin özü robot çıktı yola, hiç şarjör doldurmadan en az 5 tane engele ateş edebilmeli.
3. Süre kısıtlı. Salı kargoya verilmeli. Eğer uygun silah bulursanız kolay bir proje. Engel algılayan ve engeli vuran robot - Elektronik Devre Projeleri

Engel algılayan ve engeli vuran robot - Elektronik Devre Projeleri

star_border populer flash_auto acil
Circle Image
Proje Sahibi :
1840 gün önce
Güven Puanı : 17
3 proje girişi    |    1 işlemli    |    1 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış