notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Robotik ve Mekatronik > Hobi Robot Tasarım ve Üretimi

Fiziksel tedavi için sesle kontrol edilebilen destek kol

Proje ID: #2021   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2283 gün önce   |   Rapor : Evet
Fiziksel tedavi için sesle kontrol edilebilen destek kol Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Projemizin amacı: omuz ve dirseğimize (kolumuza) geçirilen (giydirilen) bir mekanizma ile kullanılacak olan ses tanıma modülüne ileri-geri dediğimizde omuz kısmında ki motorun ileri-geri hareket etmesi, yukarı-aşağı dediğimizde dirsek tarafındaki motorun kolumuzu yukarı-aşağı hareket etmesi istenmektedir.
Mekanik tasarımına göre istenilen malzemeler kullanılabilir amaç omzun ileri- geri, kolun aşağı- yukarı hareket etmesidir. Sistemin elektronik kısmının Arduino, ses tanıma modülü ve 2 adet servo motor kullanılması istenmektedir.
Amaç kolun ileri-geri dirseğin( dirsekle bilek arası kısmın) yukarı-aşağı hareket etmesidir.Fiziksel tedavi için sesle kontrol edilebilen destek kol

Fiziksel tedavi için sesle kontrol edilebilen destek kol

Circle Image
Proje Sahibi : hamzaCaglan
2267 gün önce
Güven Puanı : 30
2 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış