notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.

Eğer elinizde bu üründen var ve satışını yapmak istiyorsanız kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Market İşlemleri/Market Ekle bölümünden ürününüzü ekleyebilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

görme engelliler için printer

Proje ID: #527    |    Yayın: 1306 gün önce    |    Rapor : Evet
görme engelliler için printer Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Görme engelliler için printer yapıyoruz, mekanik kısmı hazır 2 tane nema17(200 adım) step motorla yatay ve dikeyde hareket sağlayacağız, solenoid motorla da baskı işlemini yapacağız. İşlemcimiz arduino mega 2560, bununla beraber motor shield kullanıyoruz. Programlama kısmında ise arduinoda seri port ekranına keyboarddan herhangi bir harf girdiğimizde onun braille alfabesindeki karşılığını basmak istiyoruz. Braille alfabesinde her karakter 3*2 matrix şeklinde. Karakterdeki her dot arasında yatay ve dikeyde 2.5mm boşluk olması gerekiyor, iki harf arasında da 3.75mm boşluk olması, iki satır arasında ise 5mm boşluk olması gerekiyor. Bir de baskılama işlemi yapılırken kağıda sağdan başladığımız için braille alfabe karakterlerin y eksenine göre simetrik şekilde tanıtılması gerekiyor. Ayrıca satır sonuna gelindiği zaman tekrar en başa dönüp alt satıra geçmesini istiyoruz. (Step motorlarımızın 4 adımı 0.5 cm ilerlemeye sebep oluyor.)görme engelliler için printer - Elektronik Devre Projeleri

görme engelliler için printer - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : hndglcn
677 gün önce
Güven Puanı : 100
1 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan