notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Hamur makinesi merdane yükseklik kontrolü

Proje ID: #3392   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 300 gün önce   |   Rapor : Hayır
Hamur makinesi merdane yükseklik kontrolü Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Kademeli (ve sonsuz) bir düğmeye bağlı iki adet step veya servo motor (ör: 17HS4401 Nema 17 Step Motor) gerekiyor.

Düğmenin tam bir turu mümkünse 10 kademe olmalı.

Motorlar duruyor konumda iken az da olsa dirençli olmalılar. Büyük bir direnç olmasına gerek yok, gerekli direnci ifade için "elle döndürülemeyecek kadar" diyebilirim.

Düğmenin her kademesi motorlara bir tam tur attırmalı. Motorun bir tam tur dönüşü, takılacağı düzenekte 1mm harekete karşılık geliyor. (Elbette düğme her iki yöne de dönebilir olmalı. Dolayısı ile motorlar da iki yöne dönmeli.)

Toplam hareket alanı 0mm-20mm olduğundan, düğmenin her kademe değişikliğinde yeni konumun sayısal karşılığı iki haneli bir dijital numaratör ile gösterilmeli. Yani düğme sıfır konumunda iken sayaç 00 yazmalı, kullanıcı düğmeyi 20 kademe döndürdüğü zaman (motorlar hareketi tamamlasa da, tamamlamasa da) sayaç 20 göstermeli. Yani kullanıcı, motorları hangi konuma hedeflediğini numaratörde görebilmeli.

Tüm bu sistemi besleyen bir açma-kapama düğmesi olması gerekiyor. Sistem kapatıldığında motorlar 20 konumuna dönmeli ve kapanma işlemi bundan sonra gerçekleşmeli. Bu sayede, sistem her açıldığında 20'den başlayacak, kullanıcı kademe kademe (milimetre milimetre) sıfıra kadar düşürecek motorları.

Bu düzeneği çalıştıracak bir de uygun güç kaynağı gerekecek elbette.

Yukarıdaki sistemde adı geçen bileşenlerin tamamının satın alınması gerekiyor.

Bu bileşenleri temin ettikten sonra yukarıda belirtilen şekilde programlanmaları ve kablolamalarının da yapılıp anahtar teslim edilmesi gerekiyor.Hamur makinesi merdane yükseklik kontrolü

Hamur makinesi merdane yükseklik kontrolü

Circle Image
Proje Sahibi : Erolsavas
295 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış