notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Koltuk ısıtma kontrol modülü

Proje ID: #2074   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 1518 gün önce   |   Rapor : Evet
Koltuk ısıtma kontrol modülü Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Merhabalar,
Aracta orjinalde olan fakat aracımızda olmayan koltuk ısıtma sistemi için elektronik kontrol modülü devre tasarımına ihtiyacım var.
ön hazırlık olarak orjinal sürücü ve yolcu koltuğu için 2 düğme(buton) mevcut. Her butonun 5 soket ucu var(  1. 12v, 2. Toprak, 3. Farlar yandığında aydınlatma, 4. Ve 5. De koltuk altlarına giden kablolar) koltuk altına gelen 4. ve 5 uçları ölçtüğümde butondan 12v  bilgisini görüyorum ama amper çok düşük 5. Kademede yanlış hatırlamıyırsam 0.3amper. aynı zamanda buton kademesini değiştirdiğimde direnç bilgiside değişmekte..
Butonlar 5 kademeli ve her kademede koltuk altına gelen iki ucu ölçtüğümde aşağıdaki ohm bilgilerini vermekte(yine kontrol ederim) Aynı zamansa aracın sigorta panelinden direkt olarak koltuk altına gelen 12v bilgisi var.
0- 1944 ohm(kapalı elektrik gitmiyor butonun özelliği)
1- 1855 ohm
2- 1730 ohm
3- 1480 ohm 
4- 1206 ohm
5- 386 ohm

her koltuk için sırt ve popo pedlerim(ikisi ayrı) toplamda 4 uc çıkıyor ve her bir ped 12v (20w  +-5w) ile çalışıyorlar. Sistem butondan yapılacak kademe ayarına göre koltuk pedlerin ısısını otomatik olarak ayarlama yapacak ve Belli bir ısıya geldiğinde Ped ısısını kontrol ederek devrenin gücü kesmesi gerekir. Aynı zamanda ped üzerinde 70w devreden çıkan sıcaklık kontrolü mevcut.Koltuk ısıtma kontrol modülü - Elektronik Devre Projeleri

Koltuk ısıtma kontrol modülü - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : mobilman
1512 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış