notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Diğer Projeler > Diğer İşlemler

Matlab - simulink te 3 eksenli robot tork çıktısı

Proje ID: #1659   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 1828 gün önce   |   Rapor : Evet
Matlab - simulink te 3 eksenli robot tork çıktısı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Öncelikle ödevimiz matlab-simulinkte gerçekleştirilecek.3 eklemli robot kontrolü
"Elimizdeki kitaptan(size foto olarak göndericem robotları) içinden 1 tane robot seçilecek 3 eklemli.robotun gideceği yollar belirlenecek, en az 5 nokta seçilecek. İlk ve son noktadaki hızlar 0 olacak, hız 0 olacağı tork falan da 0 olacak.Diğer ara noktalarda, birinin bitiş hızı, diğerinin başlangıç hızı olacak. Eklem uzunluklarını ve o uzunluğu almak için gereken zamanı biz belirleyeceğiz.Konumları inverse(ters) kinematikten biz bulacakmışız. Girdi olarak Q(konum), Q dot(hız) ve Q 2dot (ivme), zaman ve kol uzunlukları girilecek sanırım. Çıktı olarak torkları falan gözlemleyeceğiz scope ile.Yörünge planlamasında, yani çalışma uzayında 5. dereceden polinom yerleştirecekmişiz.Çalışma frekansımız hep aynı ve 1 kHz olacak.
m1 m2 m3, yani kütleleri biz belirleyeceğiz, kol uzunlukları metre cinsinden biz belirleyeceğiz.Kolları hep silindir alacağız(kolay olsun diyeymiş), r1 r2 r3 falan silindir çapları olmuş olacak.matlab function kullanın falan dedi , simulinkte de clock olacak dedi (tam anlayamadım burda ne demek istediğini)
Yapılan ileri kinematik, ters kinematik, jakobiyen, dinamiksel çıkarım işlemleri falan word de belirtilip açıklanacakmış.
Ne dersiniz, tam anlayabildiniz mi? yani yapabilir misiniz?İsterseniz kitapta bu konuyla ilgili yerlerin fotosunu çekip size yollarım ve bu konuyla ilgili pdf vardı elimde, onu da yollarımyardımcı olması açısından.Uygun olduğunuzda, cevabınızı bekliyorumMatlab - simulink te 3 eksenli robot tork çıktısı

Matlab - simulink te 3 eksenli robot tork çıktısı

Circle Image
Proje Sahibi : hereiam
1190 gün önce
Güven Puanı : 14
11 proje girişi    |    2 işlemli    |    1 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış