notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Mobil Cihazlar Üzerinden Asenkron Motor Durumunun İzlenmesi

Proje ID: #1464   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2545 gün önce   |   Rapor : Evet
Mobil Cihazlar Üzerinden Asenkron Motor Durumunun İzlenmesiBu tez çalışmasıyla asenkron motorların uzaktan kontrolü akım ve gerilim durumlarının izlenmesi amaçlanmıştır. Motorların arızalanmaları hem üretim gücünün düşmesine hem de bakım ve maliyet masraflarının artmasına neden olduğundan sürekli izlenmeleri büyük önem arz etmektedir. Motor arızalarının tespitinde motor akım ve gerilim işaretlerinin izlenmesi ve bu işaretlerin yeni başlamış arızaların yerlerinin tespitinde en çok kullanılan yöntemdir.(7)
Sistemin yapısı, kontrol mekanizması için kullanışlı yapıları sayesinde Arduino kontrol sistemleri ve haberleşme mekanizması olarak bluetooth HC-06 kartı tercih edilmelidir. Mobil cihaz ile Arduino arasındaki haberleşmeyi HC-06 bluetooth modül sayesinde gerçekleştirilecektir. Asenkron motordan elde edilen akım ve gerilim değişimleri Arduino devre kartı yardımıyla mobil ortamına aktarılmalidir. Bluetooth teknolojisi ile mobil cihazda gözlenecektir. Entegre edilmeye oldukça açık olan bu sistem ile uzak kontrolün oldukça ucuz ve kolay hale getirilebileceği ve benzer tasarımların bu yöntemle yapılabileceğine örnek teşkil edilmesi amacli yaptirilacaktirMobil Cihazlar Üzerinden Asenkron Motor Durumunun İzlenmesi

Mobil Cihazlar Üzerinden Asenkron Motor Durumunun İzlenmesi

Circle Image
Proje Sahibi : si3310
1542 gün önce
Güven Puanı : 30
2 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış