notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

MSP430 İLE TERMOMETRE

Proje ID: #1058   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2950 gün önce   |   Rapor : Hayır
MSP430 İLE TERMOMETRE Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.     
Bu projede, MSP430 Launchpad kullanarak termometre devresi tasarımı, devre analizi ve termometre devresi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca projede, C programlama dilinin geliştirilmesi ve bir mühendisin proje sırasında karşısına çıkabilecek problemlere karşı çözüm üretebilmesini sağlamakta amaçlanmıştır.
MSP430 entegresinin özellikleri, yapısı, çalışma modları ve yazılımı hakkında 2. Bölümde ayrıntılı olarak verilmiştir. Özelliklerinden de anlaşılacağı gibi içerisinde dahili sıcaklık sensörü bulunması, MSP430 kitini projede kullanmamızda etkili olmuştur.
MSP430 entegresiyle termometre projesinde, ilk olarak akış diyagramı çizilmiş. Daha sonra Proteusta Şekil 4.1’de gösterilen devrenin şeması oluşturulmuştur. Proteus’ta MSP430G2231’in programlanması için gerekli kodlar IAR Compiler derleyicisinde yazılıp ve simulasyonu gerçekleştirilmiştir.(Şekil 4.5, 4.6, 4.7 ve 4.8) Daha sonra Şekil 4.2’de görülen baskı devresi Ares’te çizilmiştir. Ardından Şekil 4,4’te görülen devre kuruldu ve ortam sıcaklığı ölçülüp LCD üzerinde gösterildi.
Projeyi yaparken yazılım dili olarak C dili, derleyici olarakta MSP430 IAR compiler derleyicisi kullanılmıştır.
PROJENIN TEZI ELIMDE OLUP ISTIYENE ORNEGI MAIL ATILABILIR GEREKLI ACIKLAMA YETMEDIYSE BENIM ICIN OENMLI OLAN SURE CUMARTESIYE KADAR YETISMESI LAZIM ISTANBULDAKI UZMANLARDAN GIDIP KENDIMDE ALABILIRIM KARGO SURESINI ARAYA SOKMAMAK ICIN
 MSP430 İLE TERMOMETRE - Elektronik Devre Projeleri

MSP430 İLE TERMOMETRE - Elektronik Devre Projeleri

flash_auto acil
Circle Image
Proje Sahibi : yukselg
2726 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış