notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Diğer İşlemler

NTC sensörlü fan kontrol ve günlük zaman saati

Proje ID: #3588   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: 7 Gün   |   Yayın: 38 gün önce   |   Rapor : Evet
NTC sensörlü fan kontrol ve günlük zaman saati Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.NTC ısı sensörlü fan kontrol devresinde genel detayları ( projede sadece program istenmekte )

Pic 18f452
Kodlama CCS C
Ekran 4x20 lcd
DS3231 RTC Saat entegresi
SHT30 nem sensörü
8 adet buton
1 adet NTC
BTA 41 triak ve moc 3063, yada 50a seviyesinde, önerilen solid state röle


Henüz şemayı çizmedim, kullanılacak temel malzemeler yukarıda yazdıklarım, listedeki malzemelerde , yazılımcının farklı malzeme öneriside değerlendirilebilir.

Devrenin genel çalışma şekli;
* Ekranın 1 satırında saat dakika, tarih bilgisi ile ısı bilgisi gösterilecek, ayarlar bölümünden ısının alt ve üst limitleri , saat , dakika, tarih set edilebilecek
* 2. satırda fanın çalışma zamanları gösterilecek yada kapalı olduğu , çalışma süreleri yada açık kapalı olması ayarlar kısmından set edilebilecek
* 3. satırda fanın hız ayarı gösterilecek, fandaki hızlanma ve yavaşlama seti edilmiş ısı ayarına göre olacak , ısı set edilen üst sınıra çıkmış ise hızlı, dönecek ısı azalmaya başladıkça fanda yavaşlayacak bir çeşit PID kontrol olacak, fanın dönme oranı ayarlardan set edilebilecek ( örneğin ısı alt limitteyse fan %20 hıza kadar yavaşlasın , ısı en üst sınıra çıktıysa %100 hızda çalışsın gibi )
4. satır şuan boş , o kısma daha sonra farklı uyarılar yazdırılabilir,

Anlaşılamayan kısımlar olur ise sorabilirsiniz
NTC sensörlü fan kontrol ve günlük zaman saati

NTC sensörlü fan kontrol ve günlük zaman saati

star_border populer people onerelim
Circle Image
Proje Sahibi : kuylus
17 gün önce
Güven Puanı : 40
9 proje girişi    |    2 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış