notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

OTOMATIK SIVI SICAKLIGI ÖLÇÜM SISTEMI

Proje ID: #2057   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2260 gün önce   |   Rapor : Hayır
OTOMATIK SIVI SICAKLIGI ÖLÇÜM SISTEMI Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.ARDUINO / MIT APP INVENTOR
 
Otomatik sıvı sıcaklığı ölçüm sistemi adında bir proje ödevi var. 
 
Dirençsel sıcaklık sensörünün probu, aşağı yukarı hareket eden robot kol yardımı ile sıvının içerisine girerek ölçüm yapacak. Bu ölçüm bluetooth ile androidde mit app inventorda yapılan uygulama ile görüntülenecek.
 
Detay vermek gerekirse,
Dirençsel sıcaklık sensörü olarak 3 kablolu PT100 sensörü seçildi. PT100 tek başına çalışamadığı için ona uygun olarak MAX31865 entegresinin olduğu bir devre kartı tasarlandı. Baskı devre kartı çıkartıldı. Lehimlemeleri yapıldı. Şuan 3 kablo yerine projeyi 2 kabloluya çeviriyorum. Tekrar devre kartını üretiyorum. Ek olarak gönderdiğim resimdeki kart 3 kablolu PT100e ait olan ürettiğim devre kartıdır. Proje için 2 kabloluya çevireceğim.
 
Üretilen bu devre kartına, sensör ve arduino bağlantısı yapılacak. Entegre SPI haberleşmesi ile çalışıyor. Ölçüm için kodunun yazılması gerekiyor. 
 
Robot kol, servo motor yardımıyla sadece aşağı yukarı hareket edecek. Arduino ile kodunun yazılması gerekiyor.
 
Ölçülen sıcaklık verisinin, bluetooth ile Mit App inventorda yapılmış uygulama sayesinde android telefonda görüntülenmesi gerekiyor.
 
 
Piyasada PT100ü çalıştıran devre kartları mevcut ancak pcb ile kendim ürettim. Örnek piyasadaki kartı ve ürettiğim kartın ek olarak fotoğraflarını gönderiyorum.
 OTOMATIK SIVI SICAKLIGI ÖLÇÜM SISTEMI

OTOMATIK SIVI SICAKLIGI ÖLÇÜM SISTEMI

Circle Image
Proje Sahibi : metinseyhan
2087 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış