notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Diğer Projeler > Diğer İşlemler

PARATONER SİSTEMİ DEVRE KARTI TASARIMI VE YURT DIŞINDA TEST EDİLMESİ

Proje ID: #3406   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: 45 Gün   |   Yayın: 31 gün önce   |   Rapor : Evet
PARATONER SİSTEMİ DEVRE KARTI TASARIMI VE YURT DIŞINDA TEST EDİLMESİESE (Early Streamer Emission) diye tabir edilen bu paratonerlerin yıldırım düşmeden önce yukarı doğru bir leader oluşturarak olası yıldırımı daha etkin yakalamak.
Hava bulutlandığında ve bulutlar ile yeryüzü arasında bir gerilim oluştuğunda Paratoner üzerindeki bir metal elektrot vasıtası ile bu gerilim bir kapasiteyi doldurmaktadır.

Yıldırım düşmesinden hemen önce bu gerilim(dv/dt) aniden yükselmekte ve bu yükseliş elektronik devre tarafından algılanarak önceden doldurulmuş kapasite yüksek gerilim trafosu üzerinden paratonerin ucuna ark yapacak biçimde boşaltılmaktadır.


Bu ark dolayısı ile paratonerin ucundan bir leader oluştuğu ve düşen yıldırımı daha etkin yakaladığı iddia edilmektedir.

Aşağıda çalışma prensibini anlatan bir videoyu bilgilerinize sunuyorum.


https://www.youtube.com/watch?v=7DQuFzeyoJk

Bu devre tasarımı ile ilgili olarak firma danışmanlık ve arge hizmeti almak istemekteyiz.

Tasarımdan sonra ürün yurt dışında Uluslararası Test Laboratuvarda Teste gönderilecektir.İlgilenirseniz detaylar ve sorularınız için lütfen irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.
PARATONER SİSTEMİ DEVRE KARTI TASARIMI VE YURT DIŞINDA TEST EDİLMESİ

PARATONER SİSTEMİ DEVRE KARTI TASARIMI VE YURT DIŞINDA TEST EDİLMESİ

Circle Image
Proje Sahibi : onurderya
31 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

505
bilpaylas: Merhaba, sadece teknik destekmi almak istiyorsunuz.. diğer üretim ve malzeme masrafları sizemi ait olacak.. teklifimizi ona göre vermek isterim. Güzel bir çalışma olacak inşallah.

505
Cevap: Bu soruya işveren henüz cevap vermemiştir!