notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

PIC16F877A Sıvı Seviye Kontrol Devresi

Proje ID: #2404   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 1265 gün önce   |   Rapor : Hayır
PIC16F877A Sıvı Seviye Kontrol Devresi Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Projenin Amacı: Belli bir haznedeki suyun seviyesini kontrol ederek, suyun seviyesi kritik düzeye düşünce otomatik su alan kontrol mekanizması
Projede kullanılan belli başlı elemanlar: PIC 16F877A, 2x16 LCD ekran, röle, direnç, kondansatör, led, transistör, DC su motoru, regülatör
Projenin Yapılış Süreci:
Öncelikle proje hakkında araştırma yapıldı. Proje hakkında bir kabataslak oluşturuldu ve şöyle yapılmasına karar verildi:
Su deposunun belli yerlerine alıcılar konulacak. Bu alıcılardan gelen veriyi güçlendirmek için transistör kullanılacak. Daha sonra bu veriyi işlemek için PIC ile bir devre tasarlanacak. PIC’e röle, LCD ekran ve ledler takılacak. Ledler sayesinde 4 farklı su seviyesi görülebilecek. LCD ekranda da su seviyesi okunabilecek ve dolum durumuda görülebilecek. Röleye bağlı motor sayesinde su seviyesi azalınca motor otomatik çalışmaya başlayacak. Motor çalıştığı esnada hem ikaz ışığı yanacak hem de LCD ekranda yazacak. Su deposu tamamen dolunca motor otomatikmen kapanacak. Ayrıca eklenen doldur düğmesiyle de deponun boşalmasını beklemeden manuel olarak da doldurulabilecek.

*Projede baskı devre kullanılacak.PIC16F877A Sıvı Seviye Kontrol Devresi

PIC16F877A Sıvı Seviye Kontrol Devresi


Ekler : proje .docx  | 
Circle Image
Proje Sahibi : Sonerino
534 gün önce
Güven Puanı : 60
2 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış