notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

PNP sensörlü Devir ölçer

Proje ID: #2060   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2323 gün önce   |   Rapor : Evet
PNP sensörlü Devir ölçer Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.1- Sistem 0 ile 2000 devir/dakika arası ölçüm yapacaktır. yapılan ölçüm en aşşağıda önerdiğim ekran üzerinde anlık olarak sürekli gösterilecektir.
2- ölçüm işlemi; devri sayılacak cismin her bir tur dönüşünde PNP sensör üzerinden gelen +12v ile yapılacaktır.
3- Sistemde bir adet röle olacaktır. Bu röle için menü üzerinden 0-2000 devir arası ayar yapılabilecek ve anlık devir ayarlanan devir üzerine çıktığında röle aktif olacaktır. (menüde ayar aralığı 10 ar 10 ar ilerleyebilir. çünkü diyelimki 1500 e ayarlayacağız, bir bir o kadar tuşa basmak zor :))
4- Sistem 12v ile çalışacaktır.
5- Sistem öncelikle pic ile yapılması tercihimdir. Ancak arduino nano ilede olabilir.( yani ebat olarak küçük olması gerekli)
6- kullanılacak ekran olarak iki adet tercihim vardır resimleri ekte mevcuttur.
birincisinin ismi  "0.91inch 128x32 I2C IIC Serial Blue/ White OLED LCD Display Module 12832 SSD1306 LCD Screen for Arduino LCD Modul" diye geçmektedir. 4 adet pine sahip oled küçük bir ekrandır. (gnd,vcc,scl,sda)
ikincisi ise 4MB dahili hafızaya sahip Nextion 2.4" dokunmatik ekrandır. Bu ekran olursa devrede fiziksel tuş olmayacak dokunmatik ekran üzerinden röle için devir ayarı girilebilecektir.
 
7- Bu devrenin sadece pic' e veya arduino'ya ve ekran nextion olursa ekrana yüklenecek yazılım dosyaları gereklidir. ( tabiki fiyatta anlaşırsak devrenin hem kodları hemde gerçekte yapılmışı da olabilir :))
8- devrenin proteusta çizilmiş ve similasyon yapılabilecek durumda şeması gerekmektedir.PNP sensörlü Devir ölçer - Elektronik Devre Projeleri

PNP sensörlü Devir ölçer - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : ortatepeli
423 gün önce
Güven Puanı : 60
4 proje girişi    |    2 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış