notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.

Eğer elinizde bu üründen var ve satışını yapmak istiyorsanız kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Market İşlemleri/Market Ekle bölümünden ürününüzü ekleyebilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

görme engelliler için printer

Proje ID: #527    |    Yayın: 1253 gün önce    |    Rapor : Evet
Görme engelliler için printer yapıyoruz, mekanik kısmı hazır 2 tane nema17(200 adım) step motorla yatay ve dikeyde hareket sağlayacağız, solenoid motorla da baskı işlemini yapacağız. İşlemcimiz arduino mega 2560, bununla beraber motor shield kullanıyoruz. Programlama kısmında ise arduinoda seri port ekranına keyboarddan herhangi bir harf girdiğimizde onun braille alfabesindeki karşılığını basmak istiyoruz. Braille alfabesinde her karakter 3*2 matrix şeklinde. Karakterdeki her dot arasında yatay ve dikeyde 2.5mm boşluk olması gerekiyor, iki harf arasında da 3.75mm boşluk olması, iki satır arasında ise 5mm boşluk olması gerekiyor. Bir de baskılama işlemi yapılırken kağıda sağdan başladığımız için braille alfabe karakterlerin y eksenine göre simetrik şekilde tanıtılması gerekiyor. Ayrıca satır sonuna gelindiği zaman tekrar en başa dönüp alt satıra geçmesini istiyoruz. (Step motorlarımızın 4 adımı 0.5 cm ilerlemeye sebep oluyor.)
Circle Image
Proje Sahibi : hndglcn
624 gün önce
Güven Puanı : 100
1 proje girişi    |    1 işlemli proje    |    0 ödeme yapılmayan proje

Projeye verilmiş teklifler (3 Adet)

mekatroni.. (9)

5 Puan

devremati.. (43)

4.1 Puan

chavush (4)

4.6 Puan