Sensör ve GPS datasının GSM üzerinden paylaşımı


Standat Proje
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi
Paylaş
Yayın Tarihi
: 08.05.2017
Bitiş Tarihi
: 07.06.2017
Bütçe
: 1000 TL
Proje No
: #1627
Teslim
: 30 Gün sonra
Rapor?
: Evet

Proje Detayı

Merhaba,

Sensör vasıtasıyla toplanan verilerin belirli sıklıkta gps lokasyon bilgisi ile birlikte gsm şebekesi üzerinden http protokolü ile bir web servise iletilmesini kapsayan bir projeye ihtiyaç duymaktayım. Sensör tespit ettiği datayı rx/tx üzerinden göndermektedir. GPS/GPRS için combo modüller (ZTE2618, SIM908, vb) veya ayrı modüller kullanılabilir. Sensörler yurtdışından sipariş edildiği için henüz mevcut değil, ancak ihtiyaç duyulan diğer elemanları fiziksel olarak gönderebilirim. Bu süre zarfında herhangi bir rxtx sensör ile test yapılabilir. Proje ile ilgili geliştirmeler tamamlandıktan sonra üretime geçilebilecek yeterlilikte teknik dokümana da ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç halinde daha detaylı bilgi paylaşabilirim.

Teşekkürler,

Alper AYDIN

Etiketler

Soru ve Cevap (2)

 • arduino
  proteuscbs

  Merhaba,

  Malzemelerin tamamı sizin tarafınızdan mı temin edilecek. PCB çizilecek mı?

  İşverenin Cevabı:

  Merhaba,

  Malzemeleri ben temin ediyor olacağım. PCB'ye de ihtiyacım olacak ancak diğer gerekli bileşenler hakkında fazla bilgim yok, bu konuda da gerekli tüm bileşenlerin belirtilmesine ihtiyacım var.

  Teşekkürler.

 • pic mikroişlemci
  electonics

  Güç tüketimi önemli mi ? GSM/GPS/GPRS modüller veri iletimi sırasında oldukça yüksek akım çekebilmekteler. Cihazı uyku moduna almak ve güç tüketim değerlerini minimuma çekmek gerekiyorsa tasarım ona göre yapılmalı. Sadece AT komutlarının yeterli olmadığı durumlar olabiliyor.

  Ayrıca kullanılacak GSM ve GPS antenleri de kullanılacak olan yere göre seçilmelidir. Harici anten mi kullanılacak ? Yoksa chip antenler mi kullanılacak ? Chip antenlerde pcb'nin empedans ölçümlerinin de yapılması gerekiyor, bu da teslim süresini uzatır. GPS anteni aktif mi olacak yoksa pasif mi olacak ?

   

  Pil mi kullanılacak yoksa 5V(veya daha yüksek) 2A verebilen bir besleme olacak mı ? LiPo pil kullanılmayacaksa buna uygun bir regülatör de tasarlanması gerekiyor. 

   

  Kullanılacak olan sensörün kodu nedir ve kaç adet kullanılacak ? Ona göre uart'a sahip işlemci seçimi yapılması gerekiyor.


Verilen Teklifler (6)

sdonart (1)
06.06.2017
12.05.2017
unalsanli (1)
09.05.2017
09.05.2017
aseton (20)
09.05.2017
08.05.2017
KAPALI Teklif Verilemez!

Proje Sahibi

alperaydyn (0)
0%
Şu an Çevirimdışı
Son işlem 432 gün önce
1 proje girişi
0 işlemli proje
0 iptal edilen
1 süre dolan