Bir cihaz için Tuş Takımı ve Kart Yapımı


Standat Proje
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi
Paylaş
Yayın Tarihi
: 28.07.2015
Bitiş Tarihi
: 15.08.2015
Bütçe
: Belirtilmemiş
Proje No
: #634
Teslim
: Belirtilmemiş
Rapor?
: Hayır

Proje Detayı

Seçilen uzman işi yapamadığı için ilan tekrar girilmiştir.

YAPILACAK İŞ:

Bir cihazda kullanılmak üzere Cihaz Ön Paneli, Panel Üzerinde Tuş Takımı Ve Farklı Dalga Boylarında Led Ve Diğer Lambaların Bağlı Olduğu Kart Sistemi

 

 

 

1- Panel: Belge inceleme cihazının ön kısmına monte edilmek üzere 78 mm X 490 mm ebadında bir panel yapılacak. Panel rengi krem olacaktır. Malzeme, plastik , alüminyum vb. uygun nitelik ve kalitede olacaktır.

 

2- Tuşlar: Panel üzerinde yukarıdaki çizimde görüldüğü üzere 8 adet tuş bulunacak. Tuşlara basıldığında bağlı olan lambalar yanacak, tekrar basıldığında bağlı lamba sönecek. Hangi tuşa bağlı lambanın yandığının bilinmesi açısından tuşlarda led olacak. Tuşlar; yuvarlak, kare veya yukarıdaki çizimde olduğu gibi dikdörtgen olabilir.

 

Tuşların Kumanda Edeceği Lambalar

UV-1…………:  2 adet T5 Floresans 9 watt

UV-2…………:  1 adet UV 10 volt 1.5 amper

UV-3…………:   2 adet 3.2 volt 750 miliamper

UV-4…………:   2 adet 3.2 volt 750 miliamper

UV-5…………:   2 adet 3.2 volt 750 miliamper

UV-ALT……..:   1 adet 3.2 volt 750 miliamper

BEYAZ ALT..:   1 adet 12 volt 1.5 amper

BEYAZ YAN..:  1 adet 12 volt 1.5 amper

 

(Lambalar işi yapacak uzmana değil, işverene aittir.)

 

3- Kart: Tuşlardan çıkan devreler bir soket vasıtasıyla cihazın içine konulacak karta takılacak. Kartın boyutları, üreticinin belirleyebileceği küçüklükten başlayıp 12X16 cm ebdına kadar, tek veya çift yönlü olabilir. Lambalardan gelen devreler karta lehim yapılarak irtibatlanabileceği gibi, bir soket vasıtasıyla da irtibatlanabilir, tercih edilen soket kullanılmasıdır. Lambaların özellikleri yukarıda verildiği gibidir.

 

NOT:

1-Yapılacak ürün ile ilgili farklı önerileriniz olursa değerlendirmeye açığız.

2-Ürün ne kadar kısa sürede yapılabilirse (1-2 hafta) o kadar uygun olur.

3-Yukarıdaki belirtilen ürün, ilk önce prototip cihazda kullanılmak üzere (1) adet üretilecektir. Daha sonra çok miktarda üretilmesi planlanmaktadır.

 

İLAVE BİLGİLER:

Prototip cihaz halihazırda yapılmış ve çalışır durumdadır. Yukarıda özellikleri verilen lambaların her biri mevcut halde ayrı ayrı driver aracılığıyla doğrudan manuel aç-kapa tarzındaki ön panel kısmındaki küçük anahtarlara bağlıdır ve bu şekilde kullanılmaktadır. Burada bizim için önemli olan cihaza bir estetik ve görsellik kazandırmaktır. Onun için bu proje kapsamında yapılacak olan ön panel ve üzerindeki  tuşların görselliği çok önemlidir. Dış kasası saçtan yapılmış ve kirli beyaz renkte fırın boya ile boyanmış durumda olan cihazın ön kısmında 78 mmX490 mm ebadında bir bölge ileriye hafif bir çıkıntı yapmaktadır. Üzerinde tuş takımı olacak panel bu kısma monte edilecek/yapıştırılacaktır. Bu çerçevede, ön panel açık gri renkte kaliteli bir plastikten ve tuşlar da panel ile bütünlük sağlayan kabartma şeklinde yapılabilir. Belirttiğim üzere panel ve tuş takımının gözlemlenebilir bir kalite ve görsellikte olması bizim için önemli. Bu kapsamda olmak üzere diğer önerilerinize de açığız. Teklifte bulunan uzmanların başta panel ve tuş takımı olmak üzere, kullanacakları malzemeleri, tuş takımı-kart bağlantısı, kart bağlantısı-lambaların bağlantısının ne şekilde yapılmasının plandığı ve diğer ayrıntılar konusunda bilgi verirlerse teklifleri değerlendirmemde yardımcı olurlar. Bana soracağınız sorulara da açığım. Saygılarımla.

 

 

 

Soru ve Cevap (0)

Henüz hiç soru sorulmamış...


Verilen Teklifler (5)

slayer_ank (40)
05.08.2015
kuylus (0)
03.08.2015
01.08.2015
hgydelta (1)
30.07.2015
bilpaylas (1)
29.07.2015
KAPALI Teklif Verilemez!

Proje Sahibi

Duke (2)
63%
Şu an Çevirimdışı
Son işlem 532 gün önce
3 proje girişi
2 işlemli proje
0 iptal edilen
1 süre dolan