notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Pulse oksimetre tasarımı ve yapımı

Proje ID: #2734   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 1885 gün önce   |   Rapor : Evet
Pulse oksimetre tasarımı ve yapımı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Noninvazif bir yöntem olup arterlerdeki kanda bulunan hemoglobinin ışık absorpsiyonunu ölçerek oksijen saturasyonunu ve kalp atım sayısını hesaplayan yöntemdir.
Bu çalışmada, ATmega328 mikrodenetleyicisi içeren Arduino Uno kullanılacaktır
Max30100 sensörü ise nabız ve oksijen saturasyonunu hesaplayacak devre tasarımında kullanılacaktır Sensörün yapısında 660 nm ve 880 nm dalga boylarında kırmızı ve kızılötesi ışık kullanılacaktır. Oksihemoglobin daha fazla kızılötesi ışığı absorbe ederken deoksihemoglobin kırmızı ışığa daha çok duyarlıdır. Hemoglobine gelen ışığın bir kısmı absorbe olduktan sonra fotodiyota düşer ve burada bir akım meydana gelir. Oluşan akımın işlenmesinin ardından kandaki oksijen saturasyonu hesaplanır. I2C (kablolu seri haberleşme standardı ) haberleşme protokolü uygulanarak Arduino Uno ile Max30100 sensörüyle tasarlanan Pulse oksimetre (oksijen saturasyon ölçümünün yapıldığı ) devresi arasında bağlantı kurulmalıdır. Sensörün üzerine parmağın değdirilmesiyle başlayan ölçüm sonuçları Arduino’ya bağlanan lcd ekran üzerinde gösterilmelidir.Pulse oksimetre tasarımı ve yapımı - Elektronik Devre Projeleri

Pulse oksimetre tasarımı ve yapımı - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : osmn
1885 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış