notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Gömülü Yazılım > ARM, PIC, Arduino

RF'li Nextion ekranlı sayıcı

Proje ID: #2189   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2126 gün önce   |   Rapor : Evet
RF'li Nextion ekranlı sayıcı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.RF Lİ SAYICI
                VERİCİ KISIM ÖZELLİKLERİ (2X16 LCD veya 128x64 oled display kullanılabilir)

  1- Bu ekran sensörün bulunduğu sayma işlemini gerçekleştiren 2x16 lcd veya 128x64 oled ekranlı verici kısım olacak.(oled ve lcd görüntüsü ekte mevcuttur.)
  2- LCD Ekranda birinci sıradaki karakterlerde (yani 00120 yazan kısım) anlık sayılan sayı kısmı olacak ve bir buton yardımı ile resetlenecek.
  3- Ekranda ikinci sıradaki karakterlerde (yani TOPLAM : 000555 yazan kısım) ise son ana kadar sayılan anlık sayıların toplamı olacak ve başka bir buton vasıtasıyla resetlenebilecek.
  4- Yani sayısı sayan verici kısımda 2 adet reset butonu ve bir adet +12v sensör girişi olacak, devre +12v ile çalışacaktır.
  5- Verici kısım enerji kesintilerinden etkilenmeyecetir. Yani enerjisi kesilirse son sayılan anlık sayı ve toplam sayı hafızada kalacak enerji tekrar geldiğinde son sayıdan saymaya devam edecektir.
  6- Sensörden her +12v geldiğinde sayı sadece 1 artacaktır.Diyelimki sensörden her puls geldiğinde sayı bir artıyor ama olurda sensörden devamlı +12v gelirse sayı yine sadece bir artacaktır.
  7-  Anlık sayılan değer en fazla 99999 olur.
       Toplam sayılan değer ise en fazla 999999 olur.( Eğerki bu sayıyı aşım olursa tekrar sıfırdan saymaya başlayabilir)


                                        ALICI KISIM ÖZELLİKLERİ (Nextion ekranlı)

  1- Bu ekran alıcı kısma ait olan Nextion 3,2 inçlik dir, (NX4024T032 modeli kullanılacaktır.elimde mevcut olup projeyi yapacak kişiye gönderilecektir)
  2- Ekrandaki anlık sayılan değerler bir reset butonu ile sıfırlanacak olup, alıcı kısımda resete basıldığında verici kısımdaki anlık sayılan değerde sıfırlanacaktır.(yani iki taraflı bir haberleşme sağlanacak)
  3- En önemlisi Alıcı kısım ile verici kısım arası RF haberleşme sorunlarında (Anlık haberleşememe) sıkıntı olmaması, yani vericide anlık sayı ve toplam sayı kaç ise alıcıdada devamlı aynı olacaktır.
  4- Olurda sadece alıcı kısmın enerjisi kesilirse ve bu arada verici kısım saymaya devam ederse, Alıcı kısma tekrar enerji geldğinde ekrandaki sayılar vericideki ile aynı olacaktır.( Yani alıcı kısımdaki sayılar verici kısımdaki ile senkronize ilerleyecek)
  5- Devre +12v ile çalışacak.
  6- Ekran üzerinde gösterilebilirse saat ve tarih ve birde ortamın sıcaklığını ölçen değerler olacaktır.
 7-Eklerde nextion ekran yerleşimi gerekli ekran resimleri vardır.


Not: Devre sisteme uygun bir pic ile yapılması düşünülmektedir.ısı sensörü olarak ds18b20 saat modülü olarakta ds1302 olabilir. rf modül olarakta çift taraflı haberleşebilen 24L01 kullanılabilir diye düşünüyorum farklı fikirlerede açığım. İki modül arası yaklaşık açık alanda 50mt mesafede çalışacaklar. bu devrenin pic'e yüklenecek kodları ekrana yüklenecek dosyası ve yazılıma uygun devre şeması gereklidir.RF'li Nextion ekranlı sayıcı - Elektronik Devre Projeleri

RF'li Nextion ekranlı sayıcı - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : ortatepeli
283 gün önce
Güven Puanı : 60
4 proje girişi    |    2 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış