notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Sabit akım kaynağı analog

Proje ID: #144   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2490 gün önce   |   Rapor : Hayır
Sabit akım kaynağı analog Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Malzemeleri:
2 zener, 2 transistör, 1 manual switch, 1 pot, 10 direnç, 2 kapasitörden
oluþan basit bir devre þemam var.
 
Devre þemasý:
http://s29.postimg.org/rb64qq1nb/Scan.jpg adresinde el çizimimi yükledim. Þekil için özür dilerim, biraz standartlara uygun çizilmedi. Bu basit devrenin malzemelerini alýpta uðraþacak vaktim olmadýðý için yapacak birisini arýyorum.
 
Devrenin özelliði:
Devre, switch'in farklý deðerlerinde 5nA-5mA arasý (5nA, 50nA, 500 nA,  5uA, 50uA, 500 uA, 5mA) olmak üzere sabit akým saðlýyor. Basit bir 9V kaynak kullanýlabilir. 5V zenerlerle, giriþ voltajý sabitleniyor.
 
Bütçe ve genel bilgi:
- Çalýþan devre elemanlarý üzerine takýlý devre için bütçe 150 Tl'dir.
- Kutulu biçimde hazýrlanýr, adaptörü ve banana yada BNC akým çýkýþlý olarak hazýrlanýrsa (bananada çýkýþ 2li, akým çýkýþý kýrmýzý, ground siyah gösterilebilir, bncde tek çýkýþ) bütçesi 250Tl'dir. Ýlaveten, kutu üzerine monte edilmiþ çýkýþ akýmýný gösteren ampermetre ile sunulursa bütce 300 Tl.
- Yukarýdaki son duruma (300Tl) ilaveten bir devre þemasý programý ile çizilmiþ devre þemasý ve baský þemasýyla birlikte bütce 350Tl'dir.
Teþekkürler.Sabit akım kaynağı analog - Elektronik Devre Projeleri

Sabit akım kaynağı analog - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : effectivemass
1538 gün önce
Güven Puanı : 100
1 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış