notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

SENSÖR YARDIMI İLE SARKAÇ PERİYOT BULMA

Proje ID: #760   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2916 gün önce   |   Rapor : Evet
SENSÖR YARDIMI İLE SARKAÇ PERİYOT BULMA Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.bir sarkaçın periyotunu bulmak bu projede ki hedefimiz.(sensör kullanarak) ardinio yada pıc in ekranında 1. , 2. , ve 3. periyotları görmemiz gerekli. periyotları milisaniye cinsinden görmemiz gerekli.  bilgisayarda yapılmış bir similasyona gerek yoktur. ardinuo yada pıc üzerinde sonuçları görmemiz yeterlidir. https://phet.colorado.edu/pt/simulation/legacy/pendulum-lab    linkinde ki java yı çalıştırıp photogate timer ı aktive eder iseniz yapılması gereken projenin similasyon halini görebilirsiniz. detaylı bir fikir verebilir. İlgilenenler ile mesaj ile daha detaylı bir anlatım yapabilirim.
Title: Electronic timer for a "simple pendulum" experiment
Overview of the project
The acceleration due to gravity (g) can be measured by timing the period of a pendulum. In a "simple pendulum" experiment timing the period using a hand-held stopwatch can introduce large uncertainties. In this  project the student will design and manufacture an electronic timer capable of measuring periods to an accuracy of at least a millisecond. The passing of a "simple pendulum" bob is to be detected by an LED emitter/detector pair or similar suitable device. The timer will count 'n' swings (where 'n' is input by the user) and output results on an LCD.
Specific components/tools
Simple pendulum, PIC, LEDs, three buttons to input [+] [-] [start/stop], LCD to output [number of swings (3 digits)] ["working"/"done"/"stopped"] [total period in milliseconds].
 SENSÖR YARDIMI İLE SARKAÇ PERİYOT BULMA

SENSÖR YARDIMI İLE SARKAÇ PERİYOT BULMA

Circle Image
Proje Sahibi : bugraisik
2494 gün önce
Güven Puanı : 100
1 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış