Genel başlıklı sorular

 • Kullanıcı adımı değiştirebilir miyim? Görüntüle ▼
  Kullanıcı adınız değiştirilemez.
 • Kayıtlı ve onaylı email adresimi değiştirebilir miyim? Görüntüle ▼
  Destek masasından talep te bulunmanız durumunda onaylı e-mail adresinizin değiştirilme işlemi gerçekleştirilir. Emailiniz onaylı değilse hesap ayarlarım bölümünden değişikliği yapabilirsiniz.
 • Doğrulama SMS i gelmiyor? Görüntüle ▼
  Sistemde kayıtlı kullanıcı adınızı, sistemde kayıtlı cep telefonu numaranızdan 0 538 300 3737 nolu telefona kısa mesaj olarak göndermeniz durumunda manuel olarak cebinden onaylama işlemini gerçekleştirebiliriz.


İşveren üyeliğe özel sorular

 • Uzman ürünü göndermeden onay vermemi istiyor, ne yapmalıyım? Görüntüle ▼
  Kesinlikle ürünü alıp test etmeden onay vermeyiniz. Lütfen bu uzmanın kullanıcı adını 05383003737 nolu destek numaramızdan derhal bize bildiriniz.
 • Girdiğim proje için siteye herhangi bir ücret ödeyecek miyim? Görüntüle ▼
  İşveren üyelerimiz projeleri için herhangi bir ücret ödemezler ve herhangi bir kesinti yapılmaz. Site içerisinde sağlanan tüm hizmetler ücretsizdir. Projeleri için doping seçmeleri halinde; istenilen teklifi ve uzmanı bulmaları durumunda sadece seçtikleri doping bedelini öderler. Doping seçimi ve ücretleri proje ekleme sayfasında ve Fiyat ve Ücretlendirme sayfasında görüntüleyebilirsiniz.
 • Süre dolmuş olmasına rağmen ürünüm hala gönderilmedi, ne yapmalıyım? Görüntüle ▼
  Dilerseniz projeyi iptal edebilir, dilerseniz uzmana ek süre tanıyabilirsiniz. Projeyi iptal etmeniz durumunda avans bedeli var ise, avans bedeli hariç tüm ücret hesabınıza geri aktarılacaktır. Avans bedeli proje başında uzmanın hesabına aktarıldığı için uzmandan talep etmeniz gerekmektedir. Böyle bir durumda, avans bedelinin yatırılması için uzmana gerekli yaptırımları uygulayacağımızı da belirtmek isteriz.
 • Yayınlanmış projemde neden değişiklik yapamıyorum? Görüntüle ▼
  Yayınlanmış projelerde, ilk haliyle teklif toplamaya başlamış olması sebebiyle değişiklik yapılamamaktadır. Sadece destek ekibine gelen talepler doğrultusunda, yanlış anlaşılmaya sebep olabilecek yazım hatalarında değişiklik yapılabilmektedir.
 • Projem iptal oldu, paramı nasıl iade alırım? Görüntüle ▼
  İptal olan projelerin iade ödemeleri 1 iş günü içinde yapılmaktadır. Para transferlerinin sorunsuz ve zamanında gerçekleşmesi için Hesap Ayarlarım / Banka Bilgilerim bölümünün doğru ve eksiksiz biçimde doldurulmuş olması gerekmektedir.
 • İptal edilen projelerden herhangi bir kesinti yapılıyor mu? Görüntüle ▼
  İptal edilen projelerde avans varsa avans bedeli hariç, ödenen teklif bedelinin tamamı işverene iade edilir. Herhangi bir kesinti yapılmaz. Avans bedeli işverenle uzman arasında çözülmesi gereken bir durum olsa da; elektronik projem bu bedeli eğer uzman başka projelerden ödeme alırsa oradan kesinti yapılarak ve uzmana bazı yaptırımlar uygulayarak talep etme hakkına sahiptir.
 • Projem için ödediğim ücret direk uzmana mı aktarılıyor? Görüntüle ▼
  Ödenen ücret işveren projeye onay vermeden kesinlikle uzmana aktarılmaz. Elektronik projem havuz hesabında işveren işlem yapana kadar bekletilir. Ürün kargolandıktan sonra işverene tanınan 7 günlük sürenin dolması sonunda ekibimiz işverene ulaşmaya çalışır. İşverene bu aşamada ulaşılamaması durumunda 3 gün daha beklenir ve bu süre sonunda da işverene ulaşılmazsa otomatik onay verilir.


Uzman üyeliğe özel sorular

 • İşveren teklifimi seçti, tasarıma ne zaman başlamalıyım? Görüntüle ▼
  İşveren ücreti havuz hesabına yatırdıktan sonra çalışmalara başlamalısınız. Maalesef bazı durumlarda teklif seçilmiş olmasına rağmen projeler iptal edilebilmektedir. Bu nedenle konuyla ilgili olarak bilgilendirme e-maili ve/veya bilgilendirme SMS i gönderilmeden çalışmalara başlamayınız.
 • Verdiğim teklifi güncelleyebilir miyim? Görüntüle ▼
  Tekliflerim / Aktif Tekliflerim bölümünden vermiş olduğunuz teklifi eğer proje hala yayında ise güncelleyebilirsiniz. Başka bir uzmanın seçilmesi ya da proje ilan süresinin dolması nedeniyle proje yayından kalkmış ise teklifiniz geçerliliğini yitirdiği için görüntüleyemez ve güncelleyemezsiniz.
 • Ürünü kargoladım fakat hala onay verilmedi? Görüntüle ▼
  Ürün kargolandıktan sonra işverenin ürünü test etmesi ve onay vermesi için kargo süresi de dahil toplam 7 günlük süresi bulunmaktadır. İşveren bu süre zarfında onay vermediyse iletişim bilgilerinden kendisine ulaşarak işlem yapması talep edilmektedir. İşlem yapılmaması durumunda otomatik onay verilir. İşveren talep ederse 7 günlük sürenin üzerine ilave 7 gün daha onay süresi uzatılabilmektedir.
 • Projelere teklif verebilmek için ne yapmalıyım? Görüntüle ▼
  Projelere teklif verebilmeniz için cebinden onaylı ve email onaylı olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde projelere teklif veremezsiniz.
 • Neden avans talep edemiyorum? Görüntüle ▼
  Geçmişte yaşanan ve tamamlanamayan projeler için ödenen avansların geri alımında sorunlar yaşanması üzerine, avans talep edebilmeniz için sistemde en az 5 adet iş yapmış olmanız ve bu işlerden ortalama minimum 4.8 puan almış olmanız gerekmektedir. Bu kriterleri sağlayamayan uzmanlar avans talep edemez.
 • Tamamladığım projeden kesinti yapılacak mı? Görüntüle ▼
  Tamamlanan projelerden %8 (min 8TL) olacak şekilde kesinti yapılmaktadır.
 • Proje iptal edildi aldığım avansı iade etmek zorunda mıyım? Görüntüle ▼
  Elbette aldığınız avansı iade etmek zorundasınız! Avans proje başında malzeme ve diğer giderler için talep edilmelidir fakat projenin, belirttiğiniz sürede tamamlanamaması veya işverenin isterlerinin karşılananamaması sonucu iptal edilmesi durumunda avans bedelini iade etmek zorundasınız. İade etmemeniz durumunda site üzerinden başka projeler ile elde ettiğiniz ilk kazançta kesinti yapılır. Site üzerinden kazanç elde etmemeniz durumunda ve 30 gün içerisinde avansı iade etmemeniz durumunda başka bir proje almanıza izin verilmez. Avansı iade etmeniz durumunda ise sadece başka projeler için avans talep etme hakkını kaybedersiniz.
 • Anasayfadaki en başarılı uzmanlar neye göre seçiliyor? Görüntüle ▼
  Ortalama 4.7 puan üzerinde, en yüksek gelir elde eden ve en fazla iş almış uzmanlar arasında belirli bir algoritma ile seçim yapılmaktadır.