notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Diğer Projeler > Diğer İşlemler

star topolojisinde RF iletişim

Proje ID: #330   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3451 gün önce   |   Rapor : Evet
star topolojisinde RF iletişim Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Master ve çoklu sayıda slave den oluşan bir topoloji olacak. slave sayıları sürekli değişkenlik arz edebilir. 
topolojinin çalışma kurgusu ise; Master cihaz, max.150 metre ile min. 1 metre uzaklıklarda açık arazideki slave cihazlardan her iki saatte bir data toplayacak. Slave cihazlarda data üreten sensörler olacak. Slave cihazlar elde ettikleri dataları saklayarak her iki saatte bir master cihaza gönderecekler. Datalar 16 bitlik integer veridir. 
Data alıp verme olayını master cihaz yönlendirecek. Yani master cihaz her iki saatte bir tüm slave cihazlarla kablosuz olarak tek tek konuşup datalarını alacak. Bu çalışma için transceiver modüllerin kullanılacaktır (yada önereceğiniz daha iyi bir sistem). Ve bu dataları max. 3 km ötedeki PC ye yine kablosuz olarak gönderecek. 
Tüm yazılım projenin diğer kısımlarıyla uyumlu olabilmesi için CCS C ile yazılmalıdır. Kaynak ve kodlar açık olarak verilmelidir. materyal olarak pic16f877a veya pic16f628a kullanılacaktır (veya önereceğiniz). Kullanılacak malzemelerin temini size aittir. Testleri yapılmış ve geçmiş olmalı. Tüm sistem aktif edildikten sonra ilave edilecek her slave cihazın topolojiye entegrasyonu kolay olmalı. master ve slave cihazlar dış ortamlarda çalışacaklardır. Fakat slave cihazlar kapalı bir kutu içerisinde olacaklarından harici anten olamayacaktır.  Master cihazda anten olabilir. İş bitiminde devre şeması, baskı devresi ve yazılımları rapor halinde verilmeli. Daha sonra başlangıç olarak 100 adet için devrenin tasarımı ve üretimini yapmak isteyenler ona göre tekliflerinde ayrıntılı bilgilendirme yaparlarsa sevinirim. 
Ayrıca yapılacak işle ilgili ödeme sonrasında fatura verebilir olmanız gerekmektedir. Aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. 
 
 star topolojisinde RF iletişim - Elektronik Devre Projeleri

star topolojisinde RF iletişim - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : MUSTAN79
2724 gün önce
Güven Puanı : 30
2 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış