notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Titreşim Motoru Kontrol Devresi

Proje ID: #1186   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2574 gün önce   |   Rapor : Evet
Titreşim Motoru Kontrol Devresi Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Merhabalar,
Prototip bir aygıtın içinde 12 adet şaftsız titreşim motoru bulunmaktadır. Bu titreşim motorları + ve - çıkışları klemense bağlanmış ve çalışması için + ve - kablo dışarıda akım almayı beklemektedir. Akım aldığı anda çalışır duruma geçmektedir. Voltaj düşürerek tavsiye edilen çalışma voltajı üzerinde testini yapıp 4.5 voltta çalıştırdım. Hazırladığım sistem için kontrol paneli/devresine ihtiyacım var. 
3 farklı modda çalıştırmak istemekteyim. Çalışacağı bölgede 12V giriş vardır Voltaj 13Volta kadar çıkabilmektedir. Ancak titreşim motorunun çalışması tavsiye edilen voltajı 3.5V dur. 3.5V-4V arası akım alabileceği kontrol devresine ihtiyacım var. Sürekli akım alabileceği voltaj düşürücü devreler ile çözülebilmektedir. Ancak benim ihtiyacım Sürekli çalışma - 2 farklı modda çalışmak üzere Kesik Kesik titreşim motorlarının çalışmasıdır. Kesik Kesik çalışma detayları teklifimle ilgilenen anlaştığımız arkadaşa detaylı olarak bildirilecektir. Kesik Kesik çalışma kısaca örneğin tuş takımı var 1 nolu tuşa basıldığında titreşim motorları kapatılana kadar sürekli çalışır. 2 nolu tuşa basıldığında 1sn aralarla sürekli kesik kesik 3 nolu tuş, 2 kere 0.5sn çalışır 0.5 sn boşta olmak üzere 3. çalışır durumda 2sn çalışır şekilde döngüsünü sürdür. Bu detaylar daha anlaşılır şekilde sonra konuşulabilir.
12Volt veya 5V enerji olan bölgede hal hazırda aynı anda çalışabilen 12 adet tavsiye edilen çalışma voltajı 3.5V olan titreşim motorları için 3 farklı modda kullanabileceğim butonlu veya tuş takımlı elektronik kart/kontrol devresine ihtiyacım vardır. 
Not: Bahsedildiği gibi bir prototiptir. Kontrol kartı manuel kontrol için kullanıcının isteğine göre farklı modlarda çalıştırması içindir. Prototip faydalı model veya ulusal patent başvurusuyla birlikte ticari bir ürüne dönüşecektir. Kontrol ünitesi için ileri safhalarda seri üretim yapabilecek kapasiteye sahip uzman şahıs/firmaların teklifi önem arz etmektedir. Aksi halde şimdilik ihtiyaç karşılanıp daha sonra yüklü talebimde ihtiyacımı göremeyecek arkadaşlar lütfen zamanımızı almayalım.
Titreşim motoru aşağıdaki linkte bulunan titreşim motorudur;
http://www.robotistan.com/saftsiz-titresim-motoru-10x3mm-50mm-kablo-boyuTitreşim Motoru Kontrol Devresi - Elektronik Devre Projeleri

Titreşim Motoru Kontrol Devresi - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : diafm
2438 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış