notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Uzaktan Bariyer Açma Cihazı (Prototip)

Proje ID: #2069   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2316 gün önce   |   Rapor : Evet
Uzaktan Bariyer Açma Cihazı (Prototip) Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Herkese Merhaba
 
Öncelikle bununla ilgili olarak daha öncede bir proje başlığı açmıştım. Fakat o dönemdeki yoğun iş temposundan dolayı yeterince ilgilenme fırsatım olamadı. Bu sebeple o dönemde proje için çalışıp teklif veren tüm herkesten özür diliyorum.
 
Üzerinde çalıştığım projem için şu anda bir prototip cihaza ihtiyaç duymaktayım. Bu cihaz kısaca otopark girişlerinde bulunan bariyerin mobil uygulama üzerinden açılmasını sağlayacaktır. Kısaca işlem adımı mobil uygulamadan kullanıcı aç komutunu verdiğinde cihaz ile iletişim kurup bariyerin açılması gerekmektedir.
 
Cihaz ile ilgili olarak kendimce bir kaç özellik ekledim. Prototip çalışması yapılırken sizlerin değerli bilgi ve tecrübeleriyle yeni özellikler eklenebilir. Şimdilik bu özellikler;
 
• Cihaz ile mobil uygulama arasındaki iletişim internet üzerinden sağlanacaktır (m2m simkart),
• Mobil uygulama kullanıcısı aç komutunu verdiğinde cihaza yani bariyere 10 veya 15 metre çap içerisinde olması gerekmektedir,
• İnternetin olmadığı durumlar için bariyer sms veya çağrı ile de açılabilmesi sağlanacaktır,
• Cihaz otopark bariyerlerine olabildiğince kolay takılmalıdır,
• Cihaz hem Android hem de İOS uygulamaları ile entegre olmalıdır,
• Cihaza mobil uygulama kullanıcısı dışında operasyon birimi için uzaktan erişim sağlanabilmelidir (bu bizim işimiz gibi)
 
İstediğim cihaz şu an için benim bildiğim iki firma tarafından kullanılmaktadır. Bunlardan birisi araba kiralama şirketi olan YOYO'dur (http://driveyoyo.com). Yoyo'nun işleyişi kısaca şöyledir. Mobil uygulama üzerinden seçtiğiniz lokasyonda bulunan aracı başlangıç ve bitiş saatini seçerek ve kredi kartından ödeme yapılarak rezervasyon tamamlanmaktadır. Rezervasyonun tamamlanması ile birlikte seçtiğiniz aracın yanına belli bir mesafeye yaklaştığınızda mobil uygulamada bulunan aç/kapa butonu aktif hale gelmektedir. Bu butona bastığınızda aracın kapıları açılmakta yine aynı butona bastığınızda ise kapılar kilitlenmektedir. Burada dikkat çeken özellik aynı lokasyonda birden fazla araç bulunmasına rağmen sadece rezervasyon yapılan aracın kapılarını açabilmektesiniz. Benim istediğim cihaz da bunun otopark bariyerini açan versiyonudur.
 
Bir diğer kullanan firmada Ledron'dur. https://www.youtube.com/watch?v=7Mzjxno5Oas adresten 6:40 dakikadan itibaren çalışma şeklini izleyebilirsiniz.  
Bu cihaz mevcut projemiz için tamamlayıcı bir ara üründür. Bu sebeple cihazın sorunsuz bir şekilde çalışması bizim için elzem bir konudur. Cihaz öncelikle prototip olarak üretilecek olup mobil uygulamanın tamamlanması ve testlerin gerçekleştirilmesinden sonra seri üretime geçilecektir. Yaptığımız planlar ve projeksiyonlar ile tahmini üretim adeti 5000'dir.
 
Şimdiden çalışma yapan ve teklif veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
 Uzaktan Bariyer Açma Cihazı (Prototip)

Uzaktan Bariyer Açma Cihazı (Prototip)

Circle Image
Proje Sahibi : ssay
2290 gün önce
Güven Puanı : 30
2 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış