notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Uzaktan kumandalı Joistik ile Traktör ile çift sür

Proje ID: #248   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 3483 gün önce   |   Rapor : Evet
Uzaktan kumandalı Joistik ile Traktör ile çift sür Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Açık alanda 5-10 km mesafe olsun. ( aslında o kadar değil ama ilerde farkı yerde kullanılır)
Kamera sistemini kendim hallederim.
Köyde şuan radyo istasyonum var. Açık alanda 2-3 km den “dmtf” cep telden gsm tabını kullanamadan komutları ile bazı uygulamaları yapa biliyorum. Mesla.: Havlandırma aspiratör çalıştır kapa gibi buna benzer 4 kanal.
 
Direksiyon sağa sola dönsün vitese gelince en fazla 3 vites
Yapıla biliniyorsa geri vites te olsun.
 
Ben uzun zaman düşünüyorum ancak becermedim alt yapım yok! Ama elektroniğe merakım var. Hata direksiyon için bir cw ccw motor ile bisiklet Zinciriye döndürmeyi düşüyordum Gaz firen devraj ise hidrolik piston ile hareket etmeyi düşünüyordum… Ancak daha rölenin tam işlevini bilmeyen biri bunu yapamaz ve çok zamanı alır..hata fazla param da gider.. çin den işime yarar diye alığım malzemeler ya yanlış ürün tercihi yapmışım yada becerekisiliğim den kullanamıyorum diye üstüme kaldı.. İnternete araştırdım Arduino ile hemen hemen her şey yapıla biliyor verilen komutlara göre bir robot yapıla biliyor. Eğer robot yapılabiliyorsa basit birkaç pistonu ileri geri yada direksiyonu sağa sola mı hareket ettiremeyecek?. Google hoca dan araştırdım şuan çift süren traktörler ile ilgili video görüsünüz. Yalnız vites atmak için hiç fikirim yok! aracı vitesiz oto ya çevire bilrmiyim baktım internete o çok masraflı zahmetli bide ilerde onu değişmek var.. Sıkıntısı çok yani. Sizden ricam ben piston dedim motor dedim belki daha kolay yolu daha ucuz maliyetli başka bir fikriniz olabilir. Anlayacağınız uzaktan kumandalı bir oyuncak arabayı nasıl sürüyorsam trakötürü de öyle sürüm istiyorum.
Not: araçta 12v akü varUzaktan kumandalı Joistik ile Traktör ile çift sür

Uzaktan kumandalı Joistik ile Traktör ile çift sür

Circle Image
Proje Sahibi : Zeratul
2697 gün önce
Güven Puanı : 60
2 proje girişi    |    1 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış