notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Uzaktan Okul zili çaldırma ve amfiyi kapatma

Proje ID: #2368   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 1319 gün önce   |   Rapor : Evet
Uzaktan Okul zili çaldırma ve amfiyi kapatma Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.Delphi ile program yazan bir öğretmenim. Okulumda ücretsiz dağıtımda da olan okul zil programım için bir proje ürettim. Projem 2 projeyi birleştirerek yeni bir proje üretmekten ibaret. Birincisi rs 232 seri / usb port üzerinden kapalı alanda 100 metre haberleşme yapabilecek (okul bahçesinden tören alanından okulun ikinci katındaki bilgisayara ulaşabilecek) uzaktan kumandalı ya da android / ios telefondan uygulama olarak kontrol edilebilecek bir devre. Bu devre kumanda ya da android / ios kullanılarak okul içinde sağlıklı bir veri gönderimi yapabilecek bir çalışma. Bu çalışma ile kumandanın/uygulamanın her tuşuna atanmış bir kodu seri porta gönderecek ben de seri porttan bu bilgiyi okuyarak kullanıcı tarafından belirlenmiş zilleri uzaktan çaldıracağım. (Örneğin okul bahçesindeki törende okulun ikinci katındaki bilgisayara ulaşabilmeli. İstiklal marşımızı, siren sesi ya da çıkış zili gibi...)
Diğer proje ise 220 volt çıkışı olan roleyi açıp kapatma işi yapacak. Akıllı priz gibi... Role de bilgisayarın bağlı olduğu amfi cihazını açıp kapatacak. Aynı zamanda program ile de ben roleyi açıp kapatabilmeyim. zil çalmadan önce amfiyi aç, zilden sonra kapat işlemleri yaptırabilmem için. amfi cihazı sürekli açık kaldığı için hoparlörlerden çok aşırı ve rahatsız edici parazit sesi, cızırtı geliyor. Ders esnasında bazen çekilmez bir hal alıyor. Bu role ile bu sorunları da gidermiş ve ses kirliliğini önlemiş olacağız. Kumandadaki 4 butonun birisi roleyi kontrol edecek. Mikrofonla konuşurken kullanıcı uzaktan amfi cihazını açması için.
Bu iki projeyi tek proje halinde yapmak mümkün mü? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerimUzaktan Okul zili çaldırma ve amfiyi kapatma

Uzaktan Okul zili çaldırma ve amfiyi kapatma

Circle Image
Proje Sahibi : balolgurecep
1314 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış