wifi RFID veya Mifare kart okuyucu / yazıcı

0 (Toplam 0 Sipariş)

market_19
market_19
market_19
market_19
Satıcı Bilgileri
emrahozmen (0)
emrahozmen
0


İlan Bilgileri
450 FİYAT

1 GÜNDE TESLİM

KARGO HARİÇ

STOK 40 ADETwifi RFID veya Mifare kart okuyucu / yazıcı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres.- MIFARE Mini, MIFARE 1K, MIFARE 4K, MIFARE Ultralight, MIFARE DESFire EV1, MIFARE Plus kartlarını okur ve yazar
- Wifi ile haberleşme (802,11g)
- 2x16 cog lcd ya da 3x16 cog lcd
- 4x4 tuş takımı
- 12-24 Vdc besleme gerilimi
- Li-on 3.7V 900mA pil
- Röle
- Uart (3.3V yada 5V ttl) haberleşme
- Buzzer
- Led (status, error)
- 64K Hafıza
- Server / Client çalışma modu (web server, server or client socket)
- İnternet üzerinden program güncelleme
- RTC (wifi üzerinden yazılımsal)

Uygulama Alanları
- Personel Devam Kontrol Sistemleri
- Turnike veya Kapı Geçiş Kontrol Sistemleri
- Yemekhane Sistemleri
- Otopark Sistemleri
- Bina Giriş Sistemleri
- Fotokopi (Kontör) Sistemleri
- Printer Otomasyonu
- Asansör Otomasyonu

İşleyiş
Standart mifare okuyucular sisteme kablolu olarak bağlanmaktadır. Bu okuyucu ile ister kablolu istenirse kablosuz sisteme bağlanılabilir. Dolayısıyla sisteme elektrik beslemesi yeterlidir. Kolay montaj ve hızlı haberleşme ile çabucak kurulum tamamlanır.
Terminal üzerinde program çalışmaktadır. İstenirse bu program internet üzerinden güncellenebilir. Kurulan yapıda kart okuyucu terminal istenirse tek başına çalışabilir.

Personel Devam Kontrol Sistemleri: ister mifare kart, istenirse tuş takımı ile şifreli işlemlere izin verir. Üzerindeki tuş takımı ile menüde detaylı işlemler yapılabilir. Giriş ve çıkış saatleri terminal üzerinden görülebilir. Kişilere özgü program üzerinden menüler tanımlanabilir. Kişilere uyarı ve kısa mesajlar, toplantılar ve gündem konusunda bilgi aktarılabilir.
Turnike veya Kapı Geçiş Kontrol Sistemleri: Pdks sistemindeki yapıya ek geçiş işlemi yetki verilerek tamamlanır. Bu yetki röle ile verilir. Sıralı geçiş ile bölge tanımı yapılabilir. Bir bölgeye girmeden diğer bir bölgeye geçişe müsaade verilmemesi sağlanabilir. Karaliste kontrolü yapılarak yetkisi olmayan kartlara müsaade verilmez. Offline kontrol için yetki tanımlanabilir. Wifi üzerinden istenirse web server olarak hizmet verilebileceği gibi istenirse client olarak servera bağlanmayı ve oradan işleyişe devam etme sağlanabilir.
Yemekhane Sistemleri : yemek için günlük yetki tanımlanabileceği gibi kontörlü yemek işlemi yapılabilir. Hatta detaylı yemek işleminde kullanılabilir. Örneğin alınan yemekler, pos sisteminden gelen bilgiye göre mifare kart bakiyesinden düşmesi gereken ücretler toplamını karttan düşer. Gereken içerik wifi üzerinden ya da kart üzerindeki başka bir alana kodlanır. Bu sayede kullanıcı kart üzerinden ya da online olarak web ara yüzünden daha önce aldığı yemek listesine tarih bazında bakabilir.
Otopark Sistemleri: standart otopark sistemine ilave olarak wifi üzerinden çalışması ile montaj kolaylığı sağlar. Bunun yanında standart otoparkın dışında kartsız ve biletsiz çalışmaya da olanak sağlar. Günümüz akıllı telefonlarda artık wifi modül standart hale geldiğinden telefonları geçiş için yetki olarak tanımlayabiliriz. Bu sayede işletme üzerinde kart olmayacağından maliyet düşürülmüş olacak. Başka bir avantaj ise sistemin hızı ve kullanım kolaylığı olacaktır. Otoparka abone olan kişi aracı ile bariyere yaklaştığında (wifi mesafesine girdiğinde) yetkisi dahilinde bariyeri otomatik olarak açacaktır. Yani kart okutmadan, herhangi bir tuşa basmadan geçiş işlemini yapacaktır. Bunun için sadece sisteme kayıtlı olması ve akıllı telefonun wifi özelliğini aktif hale getirmesi yeterlidir.(GoCell)
Bina Giriş Sistemleri : bina dış kapısından geçişleri mifare kart ile standart uygulama yapmanın yanında kart okutmadan ya da şifre girmeden akıllı telefonlar ile handsfree geçiş yapılabilir. (GoCell) Bunun için sadece sisteme tanıtılmış ve yetki verilmiş olmalı, telefonun ise wifi modülünün açık olması yeterlidir. Dilenirse wifi üzerinden hatta bağlantı sağlanmış ise akıllı telefon üzerindeki uygulama ile dünyanın her yerinden misafiriniz geldiğinde bina dışındaki kapıyı açabilirsiniz. (projeye göre değişik amaçlı olarak istenilen cihaz kontrol edilebilir.)
Fotokopi (Kontör) Sistemleri : fotokopi makinelerindeki kontrol portu üzerinden fotokopi makinesinin işlemleri kısıtlanabilir. Yani fotokopi çekim işlemi mifare akıllı kartlar üzerinden kontör ile kısıtlanabilir. Fotokopi makinesi üzerinden gelen sinyal ile A3 ve A4 boyutuna göre ayrıca kontör düşme işlemi yapılabilir. Yani A3 için 2 kontör düşmesi yapılabilir. Kredisi biten kartlar için ek kredi uygulama içinden sağlanabilir. Bunun yanında mifare alanından hızlıca çekilen kartlarda eğer bakiye düşülmemişse kara listeye yazma ve bir sonraki kullanımda arta kalan bakiyenin düşmesine imkan verilerek haksız çekimlerin önüne geçilir.
Printer Otomasyonu : fotokopi otomasyonunda anlatılan özellikler domaine kayıtlı printerlar üzerinde de yapılabilir. Yani kullanıcıların yetkisi ya da kredisi varsa istenilen printer üzerinden dosya çıkartabilir. İşleyiş şu şekildedir: Ofis ortamında her katta veya her departmanda printerlar olduğunu düşünün. Kullanıcı çıktı almak istediği dosyayı printer seçmeden sisteme gönderir. Daha sonra çıktı almak istediği printer yanına gider. Printer yanında bulunan bu mifare okuyucu terminale kartını okutur. Sistem kullanıcıyı tanır ve kullanıcının sisteme gönderdiği dosyaları okuyucu üzerindeki lcd den listeler. Kullanıcı istediği dosyayı tuş takımı ile seçer. Dosyayı yazdır dediğinde yanındaki printer üzerinden dosyasını alır. Dilerse sistemde ilgili dosyayı salkıyabilir. Başka bir anda tekrar seçerek aynı dosyayı tekrar yazdırabilir. Dilenirse sisteme kontör sınırlaması yapılabilir. Her sayfa için kontör düşümü yapılabilir. Renkli çıktı için ayrıca kontör düşmesi sağlanabilir. Bu özelliklere ek olarak toplantı masasından kalkmadan akıllı telefon ile printer seçilebilir. Hatta toplantıda alınacak ibaresi seçilirse toplantı salonuna girişte, toplantı masası üzerindeki printerdan çıktı alınması otomatik olarak tuşa basmadan, kart okutmadan çıktı alınması sağlanır. (GoCell)
Asansör Otomasyonu : Asansörler mifare akıllı kartlar ile ya da kartsız şifre ile ya da akıllı telefonlar ile yetkilendirilebilir. Kontör işlemine tabi tutulabilir. Asansör giriş kapısı yanında bulunan okuyucu terminal ile asansör çağırılabilir. Bu sayede yetki işlemi kat bazında yapılmış olur. Kullanıcı eğer asansöre bindi ise ilave olarak kabin içindeki okuyucu ile ikinci yetkilendirme yapılır ve istenilen kata yetki kontrolü sağlanabilir. Bu sayede asansör gereksiz yere kullanılmaz ve kullanıcıların kontörü kadar kullanmasına imkan sağlanabilir. Yetkilendirme terminal üzerindeki program ile çeşitlendirilebilir. Örneğin günlük 5 tane binişe müsaade edilebilir. Bu sayede sağlıklı yaşam sağlanmış ve enerji tasarrufu sağlanmış olunur.
Cihaz menü yapısı, menüler 2 satır 16 karakter lcd ye ayarlanmasına rağmen yazılım ile satırlarda 500 msn de bir kayan yazı ile uzun uzun bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Bu sayede kullanıcı kısaltmalarla uğraşmadan uzun cümleler ile ne yapması gerektiğini rahatça anlamaktadır. Yazılar önce sağa kayar cümle bitince sola kayar ve böylece devam eder. Ayarlar menüsüne 4 hane şifre ile girilir.
Kolay menü kullanımı sadece 4 tuş ile sağlanır. Menüde gezinme C ve D tuşları ile yapılır. C ile sola, D ile sağa kaydırılır. Alt menü ve onay tuşu # ile yapılır. Üst menü ye geçiş ise * tuşu ile yapılır. Hepsi bu kadar kolay. Arka plan ışığı 10 farklı kademe ile seviyelendirilir. B tuşu ile uyku moduna geçilerek uzun pil ömrü sağlanır. Uyku modundan çıkmak için A tuşuna 3 sn basılı tutmak yeterli olacaktır.
wifi RFID veya Mifare kart okuyucu / yazıcı

wifi RFID veya Mifare kart okuyucu / yazıcı

Yorum bulunamadı...