notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Diğer Projeler > Diğer İşlemler

Yazı Yazan Mekanizma

Proje ID: #1755   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2311 gün önce   |   Rapor : Hayır
Yazı Yazan Mekanizma Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Merhabalar
PROJE ÖZELLİKLERİ: X-Y ekseninde hareket eden ve istenen koordinatlara gidebilen bir mekanizma tasarlanacaktır. Hareket eden kısım üzerine yerleştirilen bir kalem ile yazı yazma ve şekil çizme sağlanacaktır. Bilgi girişi için bir tuş takımı ve LCD bulunacaktır. Ayrıca geometrik şekilleri çizdirmek için kare, yuvarlak ve üçgen adlı 3 buton bulunacaktır. Yazı alanı A4 sayfası boyutundadır. Mekanizmanın hareketi için DC motor ,step motor veya servo motor kullanılacabilecektir. Kontrol devresinde  mikrodenetleyici, Arduino veya farklı bir platform kullanılabilecektir.
HEDEF:Tuş takımından girilen bir metni kağıda doğru bir şekilde yazabilen ve geometrik şekilleri ölçüsüne uygun şekilde çizebilen mikrodenetleyici kontrollü bir sistem tasarlamak ve gerçekleştirmek.
KISITLAR: Yazı yazma hızı karakter başına 2 saniyeden uzun olmamalıdır. Örneğin “merhaba”yazmak için mekanizma en fazla 14 saniye zaman harcamalıdır.
Geometrik şekillerin boyut hatası artı eksi %5’i geçmemelidir. Örneğin 5cm (50mm) çaplı çember çizildiğinde çap en fazla 2.5mm hatalı olmalıdır. (47.5mm-52.5mm)
 Yazı Yazan Mekanizma - Elektronik Devre Projeleri

Yazı Yazan Mekanizma - Elektronik Devre Projeleri

flash_auto acil
Circle Image
Proje Sahibi : aslannn
2241 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış