notifications Siz de benzer bir proje yaptırmak istiyorsanız, kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra Proje Ekle bölümünden proje girişi yapabilir ve dakikalar içerisinde onlarca uzmandan fiyat ve teslim süresi teklifleri alabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik > Devre Tasarım ve Üretimi

Yazı Yazan Mekanizma Tasarımı

Proje ID: #1164   |   Bütçe: Belirtilmemiş   |   Süre: Belirtilmemiş   |   Yayın: 2679 gün önce   |   Rapor : Evet
Yazı Yazan Mekanizma Tasarımı Elektronik, Robotik ve Gömülü yazılım Projeleri için en doğru adres. Projeleriniz için onlarca uzmandan teklifler alın.Merhaba arkadaşlar öğrenciyim bir tasarım proje ödevimiz var yardımcı olursanız sevinirim
PROJE ÖZELLİKLERİ: X-Y ekseninde hareket eden ve istenen koordinatlara gidebilen bir mekanizma tasarlanacaktır. Hareket eden kısım üzerine yerleştirilen bir kalem ile yazı yazma ve şekil çizme sağlanacaktır. Bilgi girişi için bir tuş takımı ve LCD bulunacaktır. Ayrıca geometrik şekilleri çizdirmek için kare, yuvarlak ve üçgen adlı 3 buton bulunacaktır. Yazı alanı A4 sayfası boyutundadır. Mekanizmanın hareketi için DC motor kullanılacaktır. Kontrol devresinde  mikrodenetleyici, Arduino veya farklı bir platform kullanılabilecektir.
HEDEF:Tuş takımından girilen bir metni kağıda doğru bir şekilde yazabilen ve geometrik şekilleri ölçüsüne uygun şekilde çizebilen mikrodenetleyici kontrollü bir sistem tasarlamak ve gerçekleştirmek.
KISITLAR: Yazı yazma hızı karakter başına 2 saniyeden uzun olmamalıdır. Örneğin “merhaba”yazmak için mekanizma en fazla 14 saniye zaman harcamalıdır.
Geometrik şekillerin boyut hatası artı eksi %5’i geçmemelidir. Örneğin 5cm (50mm) çaplı çember çizildiğinde çap en fazla 2.5mm hatalı olmalıdır. (47.5mm-52.5mm)
DEĞERLENDİRME: Sunum sırasında jürinin belirlediği bir metni, mekanizmanın yazma doğruluğuna bakılacaktır. Ayrıca, kenar uzunluğu 3cm olan bir kare, çapı 10cm olan bir çember ve kenar uzunluğu 7,5cm olan bir eşkenar üçgen çizdirilecek ve hatası gözlenecektir.
Aşağıdaki kriterler değerlendirmede ayrıca göz önünde bulundurulacaktır. 
Ürünün kullanım kılavuzunun bulunması, ürünün teknik özelliklerini gösteren etiketinin bulunması, ürünün marka ve modelinin olması, estetiklik olarak göze hitap edebilmesi,kompakt ve hafif olması, düşük enerji tüketmesi, maliyetinin düşük olması. 
 Yazı Yazan Mekanizma Tasarımı - Elektronik Devre Projeleri

Yazı Yazan Mekanizma Tasarımı - Elektronik Devre Projeleri

Circle Image
Proje Sahibi : Tr2000
2262 gün önce
Güven Puanı : 50
1 proje girişi    |    0 işlemli    |    0 ödeme yapılmayan

Proje ile ilgili soru sor

Henüz proje ile ilgili soru sorulmamış